Larian tworzy Baldur's Gate 3!?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 31 Maj 2019
  • Komentuj 1

Coroczny maraton plotek o Baldur's Gate uważam za otwarty. Chociaż byłoby to spełnienie marzeń, i tym razem jest to bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek, to jednak pogłoski o 3 części najbardziej kultowego RPGa od BioWare są niczym zapalnik dla fanów serii. 

Larian zapowiada trzecią część gry. Jakiej? Nie wiadomo.

Studio Larian, twórcy Divinity: Original Sin II podobno zakupiło w ubiegłym roku prawa do marki Baldur's Gate. oczywiście zaprzeczono tej plotce, którą ktoś usłyszał od znajomego znajomego, ale wtedy głośno zrobiło się o niej za sprawą Briana Fargo, jednego z większych nazwisk świata RPG, który potwierdził, że Baldur 3 faktycznie powstaje.

Dzisiaj plotki przybierają nowego wymiaru,bo Larian serwuje nam przecieki z własnej strony, co jasno zwiastuje nadchodzącą zapowiedź gry. Tutaj pojawia się jednak pytanie, co szykuje Larian Studios? Czy będzie to Baldur's Gate 3 czy Divinity: Original Sin 3? Zobaczmy na znalezione dowody!

<photoshop:TextLayers> <rdf:Bag> <rdf:li photoshop:LayerName="©2019 Wizards of the Coast. All rights reserved. Baldur's Gate," photoshop:LayerText="©2019 Wizards of the Coast. All rights reserved. Baldur's Gate, Dungeons & Dragons, and their respective logos are registered trademarks of Wizards of the Coast LLC. ©2019 Larian Studios. All rights reserved. Larian Studios is a registered trademark of Arrakis nv, affiliate of Larian Studios Games ltd."/> <rdf:li photoshop:LayerName="GATHER YOUR PARTY" photoshop:LayerText="GATHER YOUR PARTY"/> <rdf:li photoshop:LayerName="GATHER YOUR PARTY" photoshop:LayerText="GATHER YOUR PARTY"/> </rdf:Bag> </photoshop:TextLayers>

Na Reddit pojawił się fragment kodu, który jasno wskazuje na właściciela praw autorskich do Baldur's Gate na licencji Forgotten Realms. Jedyne co można podważyć to prawdziwość tego kodu, jednak amerykański oddział IGN potwierdza jego pochodzenie.

Inna sprawa, że z tego samego kodu wycięto również informacje o logo Baldur's Gate 3, które prawdopodobnie oglądacie na górze. 

Jedna z redakcji, wccftech.com, wysłała do przedstawicieli Larian Studios prosbę o skomentowanie sprawy. W odpowiedzi dostali enigmatyczne ''bawcie się dobrze".

We have nothing more to share right now.

Enjoy the ride :) 

Chociaż na Twitterze Kunkkena pojawia się najczęściej nazwa Baldur's Gate 3, to nie możemy wykluczyć również opcji powstawania Divinity: Original Sin 3. Obie gry są rewelacyjne i na którą larian nie postawi, fani w efekcie będą zadowoleni.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze