Kto się skrada, kto to... to Hogger!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 25 Listopad 2020
  • Komentuj 1

Do mojej ulubionej gry MOBA (tak, napisałem to!) zapowiedziano kilka nowości! Wśród nich znalazło się miejsce dla Hoggera, czyli legendarnej już postaci ze świata World of Warcraft. Kto grał po stronie Przymierza przed Cataclysmem, ten powinien pamiętać, jak niebezpieczny był to jegomość w Elwynn Forest. Zresztą, na Classicu wciąż jest postrachem dla wielu poszukiwaczy przygód! Jeszcze w listopadzie Hogger zacznie straszyć również w Heroes of the Storm.

Hogger niedługo trafi do Heroes of the Storm

Hogger (w polskiej wersji Wyżer) to chaotyczny, niezwykle mobilny Brutal, który potrafi tworzyć przeszkody na mapie i zadaje dotkliwe obrażenia obszarowe. Kiedyś przywódca stada Wodnołapych, siał postrach wśród młodych poszukiwaczy przygód w Kniei Elwynn. Teraz przybywa do Nexusa!

Jeśli chodzi o jego umiejętności to znajdziecie je poniżej. Uwaga, nazwy własne zostały zachowane zgodnie z oficjalnym opisem – niczego nie ruszałem!

  • Cecha [D] - Wielki Łup - Wyżer ciska kupą śmieci, która zadaje na niewielkim obszarze 102 pkt. obrażeń i pełni funkcję przeszkody na mapie przez 5 sek. Kiedy łup zanika, zostaje z niego wyrzucona sztuka mięsa, którą Wyżer może zebrać, aby odzyskać 3% maksymalnego zdrowia na sekundę przez 5 sek.
  • Cecha [Pasywna] – Wściekłość - Wyżer zyskuje wściekłość, kiedy otrzymuje obrażenia lub zadaje je przy pomocy ataków podstawowych. Czasy odnowienia zdolności podstawowych Wyżera upływają o 1% szybciej za każde posiadane 2 pkt. wściekłości. Jeśli Wyżer nie zyska wściekłości przez 3 sek., jego zasoby zaczną gwałtownie zanikać.

Zdolności podstawowe:

  • Walnieńcie Kulom [Q] - Wyżer wykonuje szeroki zamach kulą na łańcuchu i zadaje trafionym przeciwnikom 140 pkt. obrażeń oraz odrzuca ich w tył. Jeśli odrzucony przeciwnik zderzy się z przeszkodą na mapie, otrzyma dodatkowo 150 pkt. obrażeń i zostanie ogłuszony na 0,75 sek., a Wyżer zyska 10 pkt. wściekłości.
  • Dynamitorzut [W] - Wyżer ciska wiązką dynamitu, której lont dopali się po upływie 1,5 sek. W chwili wybuchu przeciwnicy otrzymają 180 pkt. obrażeń i zostaną spowolnieni o 30% na 2 sek. Dynamit wybucha natychmiast przy trafieniu wrogiego bohatera i zapewnia wówczas Wyżerowi 10 pkt. wściekłości.
  • Wyżernado [E] - Po upływie 0,25 sek. Wyżer zyskuje nieustępliwość i zaczyna chaotycznie wirować w kierunku celu, odbijając się przy tym od przeszkód na mapie. Co 0,25 sek. zadaje pobliskim przeciwnikom 36 pkt. obrażeń. Wartość ta wzrasta o 1% za każdy posiadany przez niego punkt wściekłości. Odbicie od przeszkody na mapie odświeża czas działania wirowania.

Zdolności bohaterskie:

  • Łupomiot [R1] - Wyżer ciska wzmocnionym Wielkim Łupem i chwyta go, aby dać się ponieść. Zadaje przy tym przeciwnikom 140 pkt. obrażeń i spowalnia ich o 50% na 2 sek. Wielki Łup stworzony przy pomocy Łupomiotu utrzymuje się przez maksymalnie 20 sek. i zanika gwałtownie, gdy Wyżera nie ma w pobliżu. Wyżer może pobrać z takiego Wielkiego Łupu jedną sztukę mięsa co 10 sek.
  • Fala Uderzeniowa [R2] - Po upływie 0,5 sek. Wyżer uderza w ziemię z wielką siłą, tworząc falę uderzeniową, która przemieszcza się w linii prostej na dużą odległość. Przeciwnicy trafieni przez inicjujący cios otrzymują 306 pkt. obrażeń i zostają ogłuszeni na 1,25 sek. Przeciwnicy trafieni wyłącznie Falą Uderzeniową otrzymują 210 pkt. obrażeń i zostają ogłuszeni na 0,75 sek.

Hogger, czy tam Wyżer, jest już dostępny na serwerach testowych Heroes of the Storm. Do samej gry trafi po 30 listopada. Na ten moment nie zapowiedziano z nim żądnego wydarzenia, ale może to ulec zmianie. Wracają bowiem zestawy Zabawki 2018 i 2019, więc kto wie, co tam Blizzard szykuje.

Wiemy natomiast, że z gry znikną Anomalie, które nie będą już sezonowymi modyfikatorami w zabawie. Miejmy nadzieję, że deweloperzy będą mieli plany na rozwój Heroes of the Storm. Tytuł jakoś sobie radzi przy ograniczonym wsparciu, ale zdecydowanie potrzebuje miłości od twórców. Ech, chyba wrócę - który to już raz z kolei?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze