Gra Blizzarda ''odnaleziona'' po 18 latach niebytu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Wrzesień 2016
  • Komentuj 3
Mamy końcówkę lat 90' poprzedniego stulecia. Blizzard szykuje się do pokazów E3 w Atlancie, na których ma zaprezentować Warcraft Adventures: Lord of the Clans. W ostatnim momencie jednak odwołuje pokaz, a gra znika na długie lata. A teraz, dzięki pomocy Reidora z forum scrollsoflore.com, możecie ją pobrać na swoje komputery i sami sprawdzić jak prawie 20 lat temu robiło się przygodowe point-and-clicki. Gra udostępniona przez Reidora jest wersją ''pre-release'', czyli ukończoną niemal w 100%. O co chodzi z Warcraft Adventures: Lord of the Clans? Gra była niemal skończona, właściwie tylko czekała na pokazanie jej szerszemu światu. W ostatnim momencie, tuż przed pokazami E3, które w 1998 roku miały miejsce w Atlancie, Blizzard zdecydował, że gra nie spełnia ich wysokich standardów i została skasowana. Na targach pokazano jeszcze wersję demo i na tym życie Warcraft Adventures miało się zakończyć.

18 lat czekania i proszę - grę możecie pobrać choćby zaraz

18 lat czekania i proszę - grę możecie pobrać choćby zaraz

Wydawało się, że nic oprócz kilku krążących dziś po sieci filmików z Warcraft Adventures nie zostało, a gracze nigdy nie mieli się dowiedzieć jak wyglądały przygody Thralla, głównego bohatera gry. Thrall to wychowany przez ludzi ork, który zostaje wysłany do Hordy na przeszpiegi. Reszty fabuły nie zdradzę, lepiej zagrać w grę : ) A ta, na szczęście dla fanów Warcrafta, gdzieś się zachowała i na razie czeka na pobranie. Plik waży nieco ponad 500 MB, co raczej nie będzie stanowić problemu przy dzisiejszych łączach. Użytkownik Schlafrok z Reddita był na tyle uprzejmy, żeby napisać jak odpalić grę na nowszych systemach operacyjnych. Nie wiadomo na razie jak na to wszystko zareaguje sam Blizzard, bo przecież to w końcu ich gra. Standardowym zachowaniem w takich sytuacjach jest zablokowanie dostępu do plików i pełne oburzenia oświadczenie. O to drugie akurat bym ich nie winił, bo istnieje podejrzenie, że pliki z grą w nie do końca legalny sposób trafiły do Reidora, który prawdopodobnie jest byłym członkiem założonego przez Rosjan studia Animation Magic. Co ma ono wspólnego z Blizzardem? To właśnie Animation Magic w dużej mierze odpowiadało za stworzenie Warcraft Adventures. Jeśli więc zdecydujecie się na downolad to radzę zrobić to jak najszybciej. W końcu nie codziennie mamy okazję zagrać w zaginioną grę Blizzarda. A jeśli jesteście ciekawi jak wygląda rozgrywka w Warcraft Adventures to na koniec zostawiam Was z filmikami, na których zobaczycie jak radzi sobie Thrall:
https://youtu.be/_Vn6dt6Y7Rc [źródło: scrollsoflore.comkotaku.comreddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze