Koniec problemu z językiem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Maj 2016
  • Komentuj 3

Uniwersalny tłumacz to idea niczym z filmów sci-fi!

Uniwersalny tłumacz to idea niczym z filmów sci-fi!

Książki do nauki języków obcych możecie odstawić na półkę dzięki wynalazkowi Waverly Labs, który potrafi w czasie rzeczywistym tłumaczyć rozmowy w czterech językach, a to tylko pierwsza wersja!  Wielu z nas to przeżyło: udajemy się w podróż do obcego kraju, ale kompletnie nie znamy tamtejszego języka. W takich sytuacjach musieliśmy sobie zazwyczaj radzić za pomocą kombinacji gestów i łamanej angielszczyzny, ale te czasy właśnie się skończyły. The Pilot, bo tak Waverly Labs ochrzcili swoje urządzenie, to mały gadżet wielkości słuchawki do ucha, który sprawi że już nigdy nie znajdziecie się w niezręcznej sytuacji będąc na obczyźnie. Na razie co prawda The Pilot tłumaczy jedynie język angielski, hiszpański, włoski i francuski, ale ma to się zmienić w niedługim czasie bo twórcy chcą dodać także języki germańskie, słowiańskie, hindi oraz wschodnioazjatyckie.

Z biegiem czasu do apki dodane zostaną kolejne języki

Z biegiem czasu do apki dodane zostaną kolejne języki

Jak to wszystko działa? Do tłumaczenia potrzebne właściwie są dwa urządzonka: każdy z rozmówców wkłada jeden egzemplarz do ucha i podłącza go za pomocą Bluetootha do smartfona. Teraz do akcji wkracza ściągnięta na Wasz telefon apka, która wykonuje większość roboty związanej z tłumaczeniem. W praktyce wygląda to tak:
Co ważne, zwłaszcza przy zagranicznych wojażach, The Pilot do działania nie wymaga podłączenia do internetu, wszystko odbywa się w telefonie, więc będzie można ze spokojem rozmawiać bez obawy o gigantyczny rachunek za korzystanie z sieci. Urządzenie jest co prawda jeszcze prototypem, ale jego pojawienie się na rynku to wcale nie tak odległa wizja. W przyszłym tygodniu rusza zbiórka na Indiegogo, a pierwsze egzemplarze mają trafić do użytkowników na jesień. Twórcy zastrzegają jednak, że może się to przedłużyć do przyszłej wiosny.

250 dolarów za takie coś to dużo czy mało?

250 dolarów za takie coś to dużo czy mało?

W zestawie, którego cena detaliczna przewidywana jest na poziomie około 250 dolarów, znajdziemy dwie słuchawki i dostęp do aplikacji, do której będziemy później pobierać kolejne języki. Pre-order wyjdzie Was taniej bo około 130 dolarów. Prawie 1000 złotych to sporo? Giganci tacy jak Google czy Microsoft oferują podobne możliwości, co prawda na pewno nie tak wygodne i łatwe w użyciu, za darmo. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem tego jak The Pilot będzie w stanie umożliwić mi prowadzenie normalnej płynnej rozmowy bez potrzeby władania każdym językiem obcym na świecie. Teraz każdy będzie mógł być poliglotą. Super! [źródło: themarysue.comfuturism.comwaverlylabs.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze