Koniec Battle Chesta!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 18 Lipiec 2018
  • Komentuj 6

Ostatnio na polskich grupach poświęconych World of Warcraft można było natknąć się na lawinę pytań, odnośnie tego jak zacząć, co trzeba kupić i jak wrócić do gry po dłuższej przerwie. Odpowiedzi były dosyć skomplikowane, przynajmniej dla osób, które od dawna nie miały z tym styczności. Kup Battle Chesta, albo kup legion, a potem dokup zaraz Battle for Azeroth. Ludzie mocno główkowali jak oszczędzić, jedni czekali aż Legion wejdzie w skład Battle Chesta wraz z kolejnym dodatkiem, inni po prostu wydawali całą wypłatę na wszystkie dodatki w kolejności. Koniec tego!

Jedną z takich osób jest moja koleżanka*, która dwa dni temu zakupiła dodatek, by rozwinąć swój kontent w grze. Proponowaliśmy jej poczekanie do BFA i zakupienie Battle Chesta by oszczędzić, i gdyby posłuchała, byłaby o pieniądze z Legionu do przodu. Tak własnie pokomplikował się proces wejścia w grę na przełomie Legionu i BFA. Żeby inni nie popełniali jej błędu, Blizzard zlikwidował Battle Chesty. 

Z czym wiąże się usunięcie Chesta? Z tym, że nie trzeba kupować nic oprócz nowego dodatku. Jeśli dopiero zaczynacie grę, kupujęcie miesiąc gry, tak zwany abonament, i cieszycie się wszystkim co gra oferuje do 110 poziomu. Po doexpieniu do tego etapu możecie zapomnieć o grze, lub kupić najnowsze rozszerzenie, czyli Battle for Azeroth, za 50 dolarów (60 w wersji z wierzchowcem). 

To samo tyczy się powracających graczy. Nie musicie nadganiać zaległych dodatków. Jeśli więc ominał Was Legion, to nie ma potrzeby kupowania nowego Battle Chesta i wtedy dokupowanie aktualnych dodatków. Tak samo jak nowi gracze, kupujecie miesiąc gry i gracie, aż dojdziecie do 110 poziomu, wtedy kupujecie BFA.

Najnowszy dodatek jest już w formie pre-patcha na serwerach. W nocy o godzinie drugiej rozpoczeła się przerwa techniczna. Dzisiaj po przebudzeniu, lub powrocie z pracy, kolejny raz staniecie na polu bitwy, by opowiedzieć się za jedyną słuszną frakcją!

* P.S. Pozdrawiam Cię Nina bardzo serdecznie, mam nadzieję, że nie doczytasz tego gdzieś w internecie, bo się wkurzysz!

[Źródła: wowhead.comfacebook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze