Rise of Azshara - co niesie aktualizacja 8.2?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 26 Czerwiec 2019
  • Komentuj 2

Całą moją mocą powstrzymuję się przed spojlerami, które niestety zalały mnie jak fala nienawiści tego poranka. Battle for Azeroth zaczyna się rozkręcać, na szczęście nie tylko fabularnie! Zobaczcie zmiany dodane dzisiaj na europejskie serwery (wczoraj na US) wraz z patchem Rise of Azshara, na który czekaliśmy z niecierpliwością od kwietniowej zapowiedzi! Na początek zobaczcie najnowszy trailer do kolejnej aktualizacji, bo zwiastuje on również jedną z dwóch nowych lokalizacji i rajd Azshara's Eternal Palace! 


Nazjatar i Mechagon - Rise of Azshara dodaje dwie krainy do Battle for Azeroth!

Zaczniemy od Nazjataru, podwodnego królestwa Nag i królowej Azshary. Jej koalicja z Old Godami trwa w najlepsze, a Nathanos pędzi pędzi po Great Sea goniony przez całą armię Jainy Proudmoore pod dowództwem Greymana. Morze się rozwarło, statki rozbiły o dno wielkiego wiru wodnego. Witajcie w Nazjatar!

Nowa kraina przyniesie nową walutę dostępną na jej terenie, oraz oczywiście mounta i ekwipunek (Benthic Gear), na które możemy ją wymieniać. Przypomina to trochę znane z poprzednich dodatków marki. Zarówno Nathanos jak i Genn poprowadzą swoje frakcje przez kolejną część kampanii wojennej, gdzie zajmować będziemy obozy dla naszych sojuszników i walczyć na każdym kroku o utrzymanie pozycji, bowiem w krainie jest otwarte PvP, a co trzy godziny Nazjatar zamieni się prawie że w Wintergrasp! Każda z frakcji będzie miała również do wbicia nową reputację i u kolejnych sojuszników, The Unshackled (Horda) oraz Waveblade Ankoan (Przymierze). Kiedy tylko osiągniecie poziom revered i zrobicie explorera dla obu nowych lokacji, prawdopodobnie ukończycie długo wyczekiwany achievement Pathfinder II. Brawy! Od teraz możecie latać we wszystkich czterech nowych lokacjach wprowadzonych w Battle for Azeroth!


Mechagon to kraina mechagnomów, do której dostaniemy się po ukończeniu Nazjataru. Tutaj o dziwo nie pojawią się World Questy a zwykłe daily, oraz kolejna część kampanii fabularnej. Pojawi się również kolejna frakcja, z którą można będzie wbić reputację, Rustbolt Resistance. U vendora tej frakcji znowu uda nam się zakupić mounta oraz schematy. W Mechagonie znajdziemy NPCa Pascal-K1N6, u którego będzie można wykonać wszystkie zdobyte projekty. Kolejną ciekawostką będzie modyfikowalny trinket, do którego wzmocnienia używać będziemy kart różnych kolorów. Działa to podobnie jak gemy, więc możemy stworzyć sobie kilka kombinacji trinketa na różne okazje.

nazjatar rise of azshara


Esencje Heart of Azeroth - Magni ulepszy nasze serce Azertoh!

O tym jak działają esencje dowiecie się z samej gry, ja natomiast chcę Wam pokazać, jak fantastycznie zaprojektowano animacje dla nowych zdolności Heart of Azeroth! Każda ze zdolności Major i Minor (podobnie jak kiedyś glify), może osiągać wyższy poziom. Te najbardziej spektakularne animacje dotyczą tych na najwyższym poziomie, ale te mniej zjawiskowe również robią wrażenie. 

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ ANIMACJE DO MOCY HEART OF AZEROTH, które odblokowujecie przez dodawanie esencji. Aby odblokować zdolności pasywne i poboczne sloty na esencję potrzebny jest 55 i 65 poziom Heart of Azeroth.

esencja heart of azeroth magni


Rise of Azshara dodaje zbroje dla Taurenów i Gnomów oraz ekwipunek dla wierzchowców

Aby odebrać tradycyjny pancerz trzeba mieć postać na 120 poziomie u każdej z tych ras oraz reputację exalted. Zadania początkowe można odebrać w ambasadach Hordy i Alliance.

Od 100 poziomu natomiast można już będzie wyposażać mounty w dodatkowe itemy, które dadzą mu spadochron, ochronę przed oszołomieniem lub water walking. Przedmioty te można wytrwarzać z profesji (Enchanting, Tailoring, Leatherworking).


Raid Azshara's Eternal Palace i dungeon Operacja Mechagon

Obie instancje odblokowane zostaną 10 lipca. Na rajdzie i podziemiu pojawi się aż 8 nowych bossów (tu i tu). Rajd na poziomie Mythic pojawi się tydzień później 17 lipca, a Operacja Mechagon dostępna będzie jedynie na poziomie Mythic.

Oczywiście Blizzard nie zapomniał o dwóch nowych wyprawach Island Expedition oraz nowym Battlegroundzie Ashran


Pełna lista aktualizacji, zmian klasowych oraz taktyki na bossów dostępna tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze