Komandosi stawiają na iOS

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Lipiec 2016
  • Komentuj 4

Amerykanie wolą iPhone'a

Amerykanie wolą iPhone'a

To koniec życia urządzeń z Androidem w siłach specjalnych Stanów Zjednoczonych. Dowództwo komandosów ogłosiło, że na stałe przesiada się na wyrób Apple'a.  Android Tactical Assault Kit, to w założeniu znakomite narzędzie dla każdego operatora sił specjalnych. Pozwala na komunikację między członkami zespołu, wymianę informacji z jednostkami wsparcia, czy podglądanie obrazu z latających dronów. Komandosom nie podoba się jedna rzecz - Android zbyt często się zawiesza, co zmusza żołnierzy do ciągłego włączania i wyłączania sprzętu. Na polu walki nawet te kilkadziesiąt sekund ma ogromne znaczenie, a w przypadku jednostek sił specjalnych jest to sprawa życia i śmierci. W związku z problemami z urządzeniami działającymi na Androidzie, dowództwo zdecydowało się wymienić urządzenia. Padło na iPhona 6S, który ma być ''szybszy i działać płynniej''. W rozmowie z portalem dodbuzz.com nieujawnione źródło w amerykańskiej armii mówi, że największym problem była komunikacja z dronami. Armia do tej pory używała telefonów Samsunga, które nie do końca spełniały swoją rolę właśnie ze względu na potrzebę częstego restartu aparatu.

Android miał problem przy podglądaniu obrazu z dronów

Android miał problem przy podglądaniu obrazu z dronów

''Na iPhonie działa bez zarzutu. Grafika jest nieprawdopodobnie czytelna'' mówi o nowym iPhone Tactical Assault Kit (iTAC) źródło Dodbuzz. O lepszej reklamie swojego produktu Apple chyba nie mógł marzyć. Ale nie znamy całej prawdy - ani wieku, ani modelu telefonów Samsunga z Androidem (podejrzewa się, że jest to jakaś wersja Galaxy Note), a przecież ma to ogromne znaczenie. Ciężko oczekiwać, żeby kilkuletni model telefonu nadążał za najnowszym produktem Apple. Decyzja miała już zapaść, i siły specjalne przesiadają się na iTAC. Telefony zostaną podłączone do sieci Nett Warrior, którą amerykańscy żołnierze wykorzystują do zwiększenia poziomu swojej sytuacji bojowej. Pozwala on nie tylko na komunikację między żołnierzami czy podgląd obrazu z drona. Jest w stanie na żywo przekazywać generałom i politykom położenie żołnierzy i ich stan co ma pozwolić na szybkie podejmowanie decyzji. Cena nowego iPhone 6S w Polsce, jeśli chcielibyście skorzystać z oficjalnego sklepu Apple, waha się w zależności od modelu między 3199, a 3699 zł.

iPhone spisze się na polu walki lepiej niż Android?

iPhone spisze się na polu walki lepiej niż Android?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze