''Switch Was zadziwi''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Listopad 2016
  • Komentuj 1

Nvidia stworzyła GPU do Switcha

Nvidia stworzyła GPU do Switcha

Jen-Hsun Huang, szef Nvidii, ma powody do zadowolenia. W porównaniu do zeszłego roku zyski firmy zwiększyły się o 60%. Zdaniem Huanga jest w tym spora zasługa Nintendo.  ''Nie skłamię kiedy powiem, że Nintendo dołożyło sporą cegiełkę do tego wzrostu'' powiedział zadowolony Huang podczas zebrania zarządu, podczas którego omawiano wyniki finansowe firmy. Nie ma się co dziwić, owe 60% wzrostu oznacza, że w porównaniu do poprzedniego roku Nvidia zarobiła 576 milionów dolarów więcej. Ale to nie koniec zachwytów szefa Nvidii nad japońską korporacją. ''Kilkaset lat inżynierii złożyło się na rozwój tej niesamowitej konsoli do gier. Naprawdę wierzę, że każdy kto ją kupi będzie nią zadziwiony. To naprawdę nie będzie przypominało niczego na czym do tej pory grali. Oczywiście ich marka i ich gry są niesamowite. Dlatego myślę, że jest to rodzaj współpracy, który najpewniej potrwa dwie dekady, a ja strasznie się z tego cieszę'' dodaje dalej Hunag.

Na 20 lat prezes Nvidii ocenia współpracę z Nintendo

Na 20 lat prezes Nvidii ocenia współpracę z Nintendo

Nintendo Switch będzie napędzane specjalnie przygotowanym dla jego potrzeb układem graficznym Tegra, nad którym Nvidia pracowała przez ostatnie dwa lata. Tegra ma zapewnić wyjątkowo piękną grafikę, nawet na tak relatywnie niedużym i do tego przenośnym urządzeniu, jakim będzie Switch. Choć jak zapewniono karty graficzne przeznaczone do komputerów osobistych nadal będą pełnić jedną z najważniejszych ról w strategii firmy, to Nvidia upatruje swojego rozwoju właśnie we współpracy z Nintendo. 20 lat to jednak szmat czasu i sporo w kwestii konsolowego i komputerowego hardware na pewno się zmieni. Nintendo Switch na rynku pojawić się ma całkiem niedługo, bo w marcu przyszłego roku. Zobaczymy wtedy czy wszystkie te smakowitości z trailera okażą się prawdziwe:
[źródło: nintendoeverything.comseekingalpha.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze