Kojima z własnym studiem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Grudzień 2015
  • Komentuj 1
afEzfu4 Hideo Kojima to ostatnio jedno z najgorętszych nazwisk w branży - głównie przez konflikt w jaki popadł z Konami. Dziś już wiemy na pewno, że Kojima otwiera nowe studio, które stworzy ekskluzywny tytuł na PS4. Przez ostatnie miesiące nazwisko ''Kojima'' padało głównie w kontekście sporu między twórcą serii Metal Gear Solid, a Konami dla którego Hideo nieprzerwanie pracował prawie 30 lat. Niesmak wśród fanów wywołały zwłaszcza działania Konami mające na celu odsunięcie go od jego własnej gry. metal_gear_solid_5_the_phantom_pain_a_hideo_kojima_game O odejściu Kojimy z Konami mówiło się od ponad pół roku, a działania obu stron (brak twórcy na The Game Awards czy wysłanie go na ''urlop''), jedynie potwierdzały krążące w internecie plotki dotyczące końca współpracy z Konami. Wczoraj, jak mówi na Twitterze sam Kojima, zakończył się jego kontrakt z Konami, ale twórca nie zamierza brać sobie długiego wolnego bo jak zapowiada chce angażować się w rozwój gier do końca swoich dni. Dziś możemy uznać, że saga pod tytułem ''Kojima wylatuje z Konami'' już na szczęście się zakończyła. I rzeczywiście Hideo nie kazał zbyt długo czekać na ogłoszenie swojego nowego projektu. Do sieci trafił oficjalny komunikat, w którym szef Sony Computer Entertainment Andrew House razem z samym Kojimą ogłaszają nawiązanie współpracy.
Przy okazji dowiadujemy się, że Hideo znowu obejmie kierownictwo nad swoim własnym studiem Kojima Productions, które teraz zajmie się stworzeniem zupełnie nowej gry przeznaczonej wyłącznie na konsolę Sony PlayStation 4. ''Z przyjemnością ogłaszam, że otworzyłem dzisiaj nowe, niezależne studio. Cieszę się, że mogę was poinformować, że pierwszy projekt tego nowego studia powstanie we współpracy z PlayStation. Jestem podekscytowany perspektywą stworzenia nowej marki wraz z PlayStation'' mówi legendarny twórca MGS'a. Choć wraz z Kojimą z Konami odchodzi także bardzo wielu jego współpracowników to na oficjalnej stronie nowego dewelopera możecie znaleźć kilka całkiem interesujących ogłoszeń o pracę. Poszukiwani są niemal wszyscy specjaliści potrzebni dziś do stworzenia kompletnej gry komputerowej. Nie wiemy niestety jakiego typu grą będzie nowy tytuł, ani kiedy miałby się pokazać. Można się było spodziewać, że taki talent jak Kojima długo bezrobotny nie zostanie, a Konami może sobie pluć w brodę. Nie tylko dlatego, że straciło znakomitego specjalistę, który tworzył dla nich świetne gry, ale także z powodu sporych start wizerunkowych jakie studio zanotowało wśród graczy. [źródło: twitter.comkojimaproductions.jpeurogamer.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze