Kiedyś amerykański sen, dzisiaj tylko mem

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 12 Grudzień 2018
  • Komentuj 4

Dj Khaled, Brittany Furlan, Fat Jewish, Kirill aka ''slutwhisperer'', Emily Ratajkowski i Hailey Baldwin. Historie szokujące, historie niewiarygodne i przede wszystkim historie, które zaczęły się od niej. Jednej jedynej, wyjątkowej Paris Hilton. Kobiety, która jako nastolatka zmieniła świat w to co widzimy dzisiaj i zrobiła to... nieświadomie. 

Oto historia, jak jedno zdjęcie do Vanity Fair rozpoczęło epokę cycków, ''czelendży'' i Instagrama. Oto świat bez prywatności, bez żenady i bez krępacji. Droga pełna wyrzeczeń i samotności, choć w blasku fleshy i soft boxów z miliardowymi społecznościami wyznającymi miłość i wieczne oddanie.

Możemy krzyczeć, że to żałosne, możemy ich kochać i wspierać. Każdy ma swoją przestrzeń w sieci i social mediach, do której nikt nie może zabronić nam wchodzić. Taką do której przynależymy i gdzie zmieniamy rzeczywistość wokół siebie. Jedyne co nas odróżnia od influencerów, to zasięgi, skala z jaką oni zmieniają świat, i ta z jaką my to robimy. 

KirillWasHere - wystarczy że powie, że gdzieś będzie, a impreza przeradza się w prawdziwy Project X. Oto jak wygląda dzisiejszy Amerykański Sen.

Oglądając ten materiał wyzbyłam się durnych komentarzy typu "to jest żałosne'', "ten ktoś jest pusty" itp.itd. I polecam wszystkim podejść do tego w ten sposób. Cała narracja dokumentu prowadzi nas ku pewnym wnioskom, które odkryjemy dopiero na koniec. I są one bardziej szokujące, niż to co dzieje się na ekranie, a dzieje się dużo szalonych rzeczy, wierzcie mi. Wbrew pozorom ten dokument nie ma na celu pokazać dobrych i złych stron takiego życia, choć oczywiście takie momenty również się pojawiają, ale przede wszystkim odpowiedzieć na pytania "Co i dlaczego sprawiło, że dzisiejszy świat rządzony jest przez influencerów, oraz jak nie zwariować w takim świecie, bo przecież wszystko ma swoje konsekwencje''.

Vine może upadł, ale Brittany została... 

The American Meme Berta Marcusa, to instrukcja zrozumienia tego świata. Bert powstrzymał się od komentowania, pokazuje ich prawdziwe oblicza i obie strony medalu. Pokazuje początek i koniec oraz niebezpieczne granice. Po prostu pokazuje prawdę, a to jest najważniejszy element filmu dokumentalnego.

Kto tu jest bardziej sławny? Madonna czy Fat Jewish? Reklama wina FJ i produktów do skóry MDNA Skin.

Zachęcam Was gorąco do obejrzenia The American Meme, bo to dobry wstęp do zrozumienia co czeka na nas w przyszłości. 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze