Katowice miejscem finału Intel Extreme Masters 2016!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Czerwiec 2015
  • Komentuj 2
16626959670_4d2ed9c611_k Polska gościnność widać przypadała do gustu organizatorom Intel Extreme Masters, którzy zdecydowali że finał 2016 odbędzie się w katowickim Spodku. Będą to już trzecie zawody tej rangi nad Wisłą. Intel Extreme Masters chyba nikomu kto choć trochę interesuje się e-sportem przedstawiać szczególnie nie trzeba. A przyszłoroczny finał będzie wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze atmosfera. Chyba nikt z organizatorów nie ma wątpliwości, że to właśnie w Polsce publiczność stawia się najliczniej i najlepiej dopinguje e-sportowców. Liczba 100 tysięcy fanów, którzy przewinęli się podczas tegorocznej edycji mówi sama za siebie. Marcowy finał IEM w Katowicach zgromadził także rekordową liczbę widzów na serwisie Twitch. Zdaniem organizatorów IEM 2015 był najchętniej oglądanym wydarzeniem e-sportowym na tej platformie w całej jej historii. 16827308455_d61f6568ca_k Po drugie w przyszłym roku obędzie się dziesiąty, jubileuszowy, finał ligi. Jestem przekonany, że w związku z tym organizatorzy przygotują dla nas coś naprawdę ekstra. Z całą pewnością będzie to największy finał w historii i bardzo dobrze, że to Katowice znowu będą jego organizatorem. Po trzecie do oficjalnej listy zawodów (obok LoLa i SC II) wraca cieszący się ogromną popularnością w Polsce Counter-Strike: Global Offensive. CS stracił miejsce w turnieju po szóstym sezonie, ale patrząc na tłumy jakie przybyły oglądać drużyny w tym roku nie dziwota, że organizatorzy ponowie wciągają go na listę. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani czy warto rezerwować sobie czas gdzieś w połowie marca 2016 to zobaczcie jak sprawy się miały w tym roku:
Ale oprócz krótkiego filmowego podsumowania IEM 2015 mam dla Was jeszcze jeden film. Tym razem z zapowiedzią dziesiątego sezonu.
Więcej zdjęć z tegorocznego IEM znajdziecie pod tym adresem. [źródło: informacja prasowa, Flickrintelextrememasters.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze