Jak łączyć studia i esport? Odpowiedzią ASE PWr!

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 28 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Bardzo długo czekaliśmy na ten moment, kiedy będziemy mogli podzielić się z Wami tą wiadomością. Chociaż organizacje planowaliśmy już od kilku miesięcy, a dopinanie wszystkiego na ostatni guzik zapewniło nam parę nieprzespanych nocy, to wreszcie możemy to ogłosić. Oficjalnie przedstawiamy Wam naszą nowo powstałą organizację: Akademickie Stowarzyszenie E-sportowe Politechniki Wrocławskiej!

Przedstawiamy ASE PWR

Akademickie Stowarzyszenie E-sportowe powstało przy współpracy z Politechniką Wrocławską i już na wstępie chcemy bardzo podziękować za zaangażowanie pracowników. Gdyby nie ich nieopisana pomoc, ten post nigdy by nie powstał.

Jako organizacja e-sportowa chcemy zrzeszać studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników pasjonujących się e-sportem; zintegrować całe środowisko akademickie. W nasze szeregi zapraszamy najlepszych graczy na Politechnice Wrocławskiej, którzy chcieliby spróbować swoich sił na akademickiej scenie. Nasza reprezentacja w League of Legends już od roku dominuje na scenie uczelnianej, wygrywając niemal każdy możliwy turniej, a nawet świetnie spisując się na scenie międzynarodowej.

Naszym głównym celem jest wspieranie, a także popularyzacja e-sportu wśród społeczności studenckiej. Chcemy zapewnić trzecią możliwość w wyborze, który każdy aspirujący gracz musi w życiu podjąć: wykształcenie, czy pogoń za niedoścignionym marzeniem wielu z nas, czyli e-sport. Z nami będziecie mogli rozwijać swoje pasje w gronie osób, które także uwielbiają wirtualną rywalizację, a także zaczerpnąć kilku porad, jak łączyć gry wraz ze studiami.

Esport da się łączyć ze studiami

Pragniemy również wspierać, koordynować, a także organizować imprezy e-sportowe na najwyższym poziomie po to, aby każdy mógł posmakować rywalizacji w przeróżnych tytułach. Chcemy zapewnić miejsce i warunki, w których będą mogli poszerzać wiedzę na temat e-sportu, a także rozwijać się w tym kierunku.

Jesteśmy na samym początku drogi ku popularyzacji e-sportu i wiemy, że jest przed nami wiele wyzwań. Mamy natomiast na pokładzie wspaniałe osoby, które swoim zaangażowaniem budują całą organizację i na pewno postaramy się sprostać wszystkim Waszym oczekiwaniom.

Zapraszamy w nasze szeregi. Już wkrótce dowiecie się więcej szczegółów na temat rekrutacji i to nie tylko graczy.

Politechnika Wrocławska staje się uczelnią przyjazną esportowi

JaRock.pl: 

Esport w Polsce rozwija się w szalonym tempie, ale przecież nie samym graniem człowiek żyje. Dla wielu esportowców, a przecież są to głównie ludzie młodzi, równie ważne jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia, tak aby móc spełniać się też poza wirtualnymi arenami. Dlatego w JaRock.pl zdecydowaliśmy się nawiązać partnerską współpracę z ASE PWr, które łączy obie te rzeczy - edukację oraz esport. 

Co ta współpraca oznacza? Niedługo będziecie mieli okazję zobaczyć reprezentantów ASE PWr w ogólnopolskich ligach esportowych na regularnych streamach czy YouTube. Do życia zostanie też powołana e-sportowa dywizja JaRock.pl, której zadaniem będzie nie tylko walka o najwyższe cele w takich grach jak League of Legends, CS:GO czy Rainbow Six: Siege, ale także dbanie o zrównoważony rozwój osobisty naszych zawodników.

Nie mniej ważne jest też wsparcie władz Politechniki Wrocławskiej, których ambicją jest, by stała się ona najbardziej przyjazną esportowi uczelnią w kraju. Dzięki temu nie będzie trzeba decydować: albo studia, albo esport. Akademickie Stowarzyszenie E-sportowe Politechniki Wrocławskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy - swoją chęć dołączenia do ASE PWr możecie zgłosić pisząc pod ten adres - [email protected]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze