Ja,Rock rozpoczyna współpracę z Esports Academy

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 19 Styczeń 2019
  • Komentuj 0

Esports Academy jest organizacją esportową oraz Akademią sportów elektronicznych. Jej ideą jest szkolenie zawodników i wychowanków oraz doskonalenie umiejętności osób dorosłych, przede wszystkim związanych z esportem, ale również uświadamianie nauczycieli i rodziców o tym co fascynuje ich dzieci w esporcie i jak zapobiegać zagrożeniom towarzyszącym tej dyscyplinie. Siedziba Esports Academy mieści się w Katowicach.


Esports Academy posiada drużynę League of Legends, która będzie występować w 1 sezonie rozgrywek Ultraligi. Zespół składa się ze studentów ASE & Inżynierzy PWr, którzy jako Inżynierzy występowali w T-Mobile Lidze Akademickiej. Oto nasi zawodnicy:


Akademia esportu składa się ze szkółki gamingowej Esports Academy oraz placówki doskonalenia.

''Nie martwię się o zainteresowanie uczniów. Młodzież jest zakochana w esporcie. Przecież sport elektroniczny i gaming to domena młodych ludzi, zarówno niepełnoletnich, jak i dorosłych w wieku 20-25 lat. Ich nie trzeba przekonywać. Ale należy im pomóc w budowaniu nawyków „zdrowej” gry oraz rywalizacji w duchu fair play. W umiejętny sposób zwrócić uwagę, aby nie zaniedbywali obowiązków szkolnych, zawodowych czy innych, o których – poza uprawianiem esportu czy poza graniem – powinni pamiętać. Bo są przypadki, że gdzieś młody człowiek może się zapomnieć. Ale nie dotyczy to tylko gier komputerowych, ale też każdej pasji, którą wykonujemy, bo pasja ma to do siebie, że jak ją kochamy to się czasami zapominamy.'' - Marcin Bujnowicz, właściciel Esport Academy.

Szkółka gamingowa Esports Academy - Miejsce rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Założenia:

  1. prowadzenie szkolenia esportowego młodych zawodników (wychowanków) na potrzeby własnej drużyny Esports Academy oraz Piast Gliwice Esports, bądź innych organizacji esportowych;

  2. rozwijanie umiejętności potrzebnych w wieloosobowych grach komputerowych, w tym nauka trudnej sztuki współpracy, efektywnej komunikacji oraz rywalizacji w duchu fair play;

  3. kształtowanie aktywności społecznej i umiejętności nieschematycznego spędzania wolnego czasu przed komputerem.

Placówka doskonalenia Esports Academy - Placówka kształcenia ustawicznego i praktycznego.

Założenia:

  1. doskonalenie członków sztabów szkoleniowych (trenerzy, analitycy) i wsparcia (kierownicy drużyn) oraz specjalistów marketingu i sprzedaży (m.in.: event manager, project manager, content manager, social media manager, sales manager) na potrzeby własnej Organizacji (Piast Gliwice Esports) bądź innych organizacji esportowych;

  2. kształcenie profesjonalnej kadry menedżerów i pracowników w branży e-sportowej, rozrywkowej oraz przemysłów kreatywnych;

  3. szkolenie nauczycieli-instruktorów esportu dla oświaty;

  4. edukowanie rodziców na temat esportu i mechanizmów w nim funkcjonujących.Jaka jest nasza wizja?


Współpraca z Ja Rock.pl pozwoli nam na dotarcie do szerszego grona osób zainteresowanych sportami elektronicznymi oraz rozwój esportu w całym kraju, szczególnie poprzez edukowanie i kształcenie młodzieży pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Dzięki temu zrealizujemy założenia naszego motto ''from passion to profession'', dając młodym pasjonatom szansę na zaistnienie na wielkiej scenie esportu, oraz dotrzemy z naszym przesłaniem do najdalszych zakątków w kraju.

Chcemy również obserwować i analizować zmiany społeczne zachodzące względem postrzegania esportu jako rozwojowej dziedziny, a także edukować wszystkich zainteresowanych i przemodelować negatywne stereotypy dotyczące tego środowiska. Edukacja to najlepsza forma profilaktyki.


 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze