Insurmountable łączy wspinaczkę z rogalem

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 13 Marzec 2022
  • Komentuj 0

Deweloper, ByteRockers' Games, wraz z nowym wydawcą, Daedalic Entertainment, mają przyjemność ogłosić, że przygodowa gra typu roguelike, Insurmountable, otrzyma dużą aktualizację do wersji 2.0, która ukaże się 14 kwietnia. W Insurmountable gracze starają się pokonywać ogromne góry, a w ich podroży zawsze towarzyszy im widmo permadeath. W wersji 2.0 stawka jest jeszcze wyższa. Patch 2.0 dodaje zupełnie nową metagrę z misjami pobocznymi i nowymi umiejętnościami, a także zupełnie nową historię, którą gracze będą musieli pokonać.

Przygoda wspinaczkowa typu roguelike Insurmountable zdobywa nowe szczyty

W Insurmountable gracze wybierają jednego z trzech wspinaczy, z których każdy ma inne pochodzenie. Podczas wspinaczki gracze muszą dbać o to, by ich bohaterowie nie znaleźli się w krytycznym położeniu. Zadanie to jest utrudnione przez dynamiczny system pogodowy, cykle dnia i nocy oraz mnóstwo losowo generowanych wydarzeń. Każda decyzja ma znaczenie dla dalszej przygody.

Przed wersją 2.0 pojedynczy bieg polegał na tym, że gracze kolejno wspinali się na trzy góry z rzędu, a przejście między nimi było płynne - gracze zawsze zachowywali przedmioty i ulepszenia. Po zdobyciu wszystkich trzech gór gra dobiegała końca. W aktualizacji 2.0 gracze mogą teraz ukończyć trzy góry jako "misje główne" oraz od 10 do 12 "misji pobocznych", wracając do bazy po każdej z nich - bez przedmiotów i poziomów charakterystycznych dla danej misji.

Każda misja wiąże się z nagrodami, które wzmacniają wspinacza na cały bieg. Baza nie tylko pozwala graczom na stałe ulepszenia, wybór następnej misji i odpowiednie przygotowanie się, ale także oferuje dialogi, które prowadzą narrację opowieści. Ponieważ misje poboczne muszą zostać ukończone, aby stać się wystarczająco silnym, aby podjąć się misji głównych, długość gry również została zwiększona.

Insurmountable jest obecnie dostępne na Steamie, a aktualizacja 2.0 zostanie udostępniona 14 kwietnia. W tym samym czasie gra będzie również dostępna na GOG i Epic Game Store.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze