Hidden Deep już w Early Accessie

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 25 Styczeń 2022
  • Komentuj 0

Fani filmów grozy z lat 80. radujcie się! W ramach wczesnego dostępu Steam debiutuje thriller science fiction, opracowany przez jednoosobowe polskie studio Cogwheel Software – Hidden Deep. Twórca wysyła graczy na misję zwiadowczą do klaustrofobicznego ośrodka badawczego, w którym czają się bezimienne potworności. Uzbrojeni w rozmaite gadżety gracze muszą samotnie lub w specjalnych misjach kooperacyjnych eksplorować mroczne, opuszczone głębiny. Hidden Deep będzie stale otrzymywać nową zawartość i ulepszenia w fazie wczesnego dostępu.

Hidden Deep już w Early Accessie

Premiera we wczesnym dostępie następuje po fazie testów beta w grudniu 2021, w której udział wzięło ponad 50 000 graczy. Hidden Deep jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na platformie Steam z niemal dwustoma tysiącami wishlist, aktywnym serwerem Discord z ponad 10.000 użytkowników i popularnym kanałem Tiktok.

W Hidden Deep gracze poprowadzą ekipę czterech naukowców do tajemniczego kompleksu badawczego, znajdującego się 1,6 km pod powierzchnią oceanu. Zadaniem ekipy jest wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia członków poprzedniej misji badawczej. Atmosfera gry czerpie inspiracje z mrocznych tytułów science fiction z lat 80. i 90.

Aby zbadać głębiny i odnaleźć zaginionych badaczy, gracze mają do dyspozycji różnorodne narzędzia. Muszą nauczyć się operować hakiem, tak by uniknąć upadku z dużej wysokości, używać dronów do skanowania ogromnych systemów jaskiń, obsługiwać ciężkie maszyny, które pozwolą zbadać nowe obszary stacji badawczej i używać ładunków burzących, aby przebijać się do nowych tuneli. Przede wszystkim jednak nie mogą dać się pożreć mieszkańcom obiektu (w tym członkom własnej załogi!).

Gracze nie muszą ryzykować swojego życia samemu: mogą do pomocy zaprosić znajomego, który wspomoże ich w trybie wyzwań, przy pomocy lokalnego multplayera, lub Steam remote play. Kooperacja przez Internet zostanie dodana do gry w czasie trwania wczesnego dostępu.

Zainteresowanych tytułem zapraszam tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze