Bless przejdzie na Free-to-Play

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 05 Październik 2018
  • Komentuj 1

Bless to pierwszy tytuł, który pojawił się w ramach zakończonej serii Na ratunek MMO. Sporo osób wiązało z nim pewne nadzieję, ale rzeczywistość wszystko zweryfikowała. Tak jak zapowiadałem, tytuł nie spełnił przedwyborczych obietnic oraz nie dostarczył gruszek z wierzby, czy śliwek z sosny. Zamiast tego czeka go transformacja na model Free-to-Play.

Neowiz poinformowało, że Early Access tego MMORPG-a dobiega końca. W tym czasie gra podobno została odpowiednio zmodyfikowana (nieprawda) oraz dostosowana do europejskich standardów (jeszcze większa nieprawda). Dlatego zdecydowano, że pora na oficjalną premierę gry, która nastąpi 23 października.

Początkowo w planach deweloper nie zakładał przejścia na darmowy model i deklarowano utrzymanie Bless, jako gry Buy-to-Play. Społeczność MMORPG szybko jednak udowodniła twórcom, że takie coś nie ma racji bytu. W efekcie Neowiz nie miał wyboru i ogłosił przejście na Free-to-Play. Nie ma się czemu dziwić, w ciągu ostatnie pół roku o Bless słyszeliśmy dużo, ale wszystkie informacje były w wybitnie negatywnym tonie.

Co ciekawe, nie będzie żadnych ograniczeń dla darmowych graczy. Dostaną oni 100% dostęp do Bless i będą mogli w pełni korzystać z gry. Ci, którzy wydali na tego MMORPG-a jakieś pieniądze (kupili pakiet fundatorski), w zależności od wysokości, dostaną pewną rekompensatę. Mowa tutaj kontach premium, unikalnych skórkach, czy innych drobnostkach.

Przejście na model Free-to-Play pozwoli, aby Bless żył jeszcze przynajmniej przez jakieś pół roku. Nie zdziwię się jednak, jak po tym czasie Neowiz będzie zwyczajnie zmuszone do zamknięcia serwerów. Nie ma co ukrywać, ich projekt zwyczajnie okazał się niewypałem.

[Źródło: Bless]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze