Co w sieciówkach piszczy #100

 • Autor: PefriX
 • Opublikowano: 24 Listopad 2019
 • Komentuj 0

Witam wszystkich bardzo serdecznie w setnym odcinku podsumowania tygodnia. Jak ten czas szybko leci, prawda? Jeszcze niedawno człowiek dopiero zaczynał serię, a to już jej setne wydanie. Niestety, z tego tytułu nie przygotowałem dla Was żadnej niespodzianki, ale postaram się to nadrobić. Tymczasem zapraszam do czytania.

Co tam działo się ostatnio?

1. Urodziny WoW-a, legendarne bronie oraz battlegroundy

2. Black Desert dostanie klasę Guardian i ma specjalny event z serią Berserk

3. W Warframe zbieramy części na statek kosmiczny

4. Ogromne zmiany w League of Legends

5. Pierwsze płatne DLC do Rust jest niezwykle klimatyczne

6. Final Fantasy XIV zrywa z Windowsem 7 i chce wyjść na PlayStation 5


1. Urodziny WoW-a, legendarne bronie oraz battlegroundy

Zaczynamy piętnastymi urodzinami World of Warcraft, które wypadają dokładnie dzisiaj. To właśnie 23 listopada 2004 roku WoW zadebiutował w Ameryce Północnej, Australii oraz nowej Zelandii. Nieco później, bowiem w lutym 2005 roku, tytuł ten pojawił się w Europie. Generalnie WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Poza tym w patchu 8.3 odkryto, że udostępniona zostanie możliwość transmogowania legendarnych broni. Taka skórka przypisana będzie do całego konta, więc wystarczy, że tylko jedna postać zdobędzie i założy legendarną broń. Wtedy wszystkie inne będą mogły korzystać z jej wyglądu, zakładając przy tym, że sprzęt nie jest przypisany do jakiejś klasy, jak np. Warglaive of Azzinoth. Z drugiej strony praktycznie każdy będzie mógł już biegać z Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker!

W World of Warcraft Classic zaś zapowiedziano rychłe przybycie battlegroundów, które nastąpi 10 grudnia. Wtedy to pojawi się specjalna aktualizacja, dodająca Alterac Valley oraz Warsong Gulch do gry. W późniejszym terminie do klasycznego WoW-a trafi rajd Blackwing Lair oraz wydarzenie Darkmoon Faire.


2. Black Desert dostanie klasę Guardian i ma specjalny event z serią Berserk

I tyle wiemy. Poważnie, Guardian będzie nową, kobiecą klasa w Black Desert Online i pojawi się w grze… kiedyś. Kakao Games nie podało żadnych szczegółów, poza obrazkiem zapowiadającym Guardiana. Nie wiemy, czy będzie to tank, support, czy typowy DPS oraz czym będzie się wyróżniał. Poza wyglądem, który robi niezłe wrażenie!

Poza tym w Black Desert trwa właśnie wydarzenie związane z serią Berserk. Do zdobycia jeśli kilka upominków, do wykonania seria zadań u Skull Knighta i do ubicia sam Zodd the Immortal. W sklepiku gry z kolei kupicie zbroję i miecz Gutsa oraz sprzęt Griffitha.


3. W Warframe zbieramy części na statek kosmiczny

W niedalekiej przyszłości w Warframe pojawią się bitwy statków kosmicznych. To wszystko zadebiutuje w ramach aktualizacji Empyrean do której jeszcze daleko. Teraz zaś otrzymaliśmy Rising Tides, pozwalające zbudować stację dokującą dla naszego statku oraz zgromadzić materiały na jego budowę. Jeśli zatem cierpicie na nadmiar czasu oraz macie znajomych (samemu bowiem to męczarnia) to możecie już gromadzić surowce potrzebne do postawienia własnego Railjacka. Lepiej zrobić to teraz niż płakać później, gdy bitwy zostaną udostępnione!


4. Ogromne zmiany w League of Legends

Kolejna aktualizacja przedsezonowa jest już dostępna w League of Legends. W związku z tym pojawiły się Szczeliny Żywiołów,, mające zróżnicować rozgrywkę i dać więcej szans na mistrzowskie opanowanie Summoner’s Rift. Po zabiciu drugiego Smoka Żywiołów w trakcie meczu, mapa na stałe zmieni się w jedną z czterech szczelin żywiołów, które wprowadzą wyjątkowe zmiany terenu, wpływające na walki drużynowe, rotacje, wizję oraz kontrolę celów.

Szczeliny żywiołów nie zapewniają przewagi żadnej z drużyn, więc wszystko i tak będzie w rękach graczy, niezależnie od tego, na którą ze szczelin padnie. Szczeliny będą intuicyjne, nawet podczas pierwszej gry, więc nie wprowadzają one żadnych nowych mechanik, a zmiany terenu zachodzą w tych samych miejscach, niezależnie od tego, który żywioł się pojawi.

Dodano dwie nowe nisze na Summoner’s Rift, po jednej w każdej bocznej alei. Dodatkowy teren oraz jego wpływ na linię wzroku powinien zapewnić nowe okazje do zajęcia lepszej pozycji, unikania, oskrzydlania oraz gankowania. W pobliżu prowadzących do rzeki ramp przy niebieskim wzmocnieniu, pojawiły się nowe kępy zarośli, które zwiększą możliwości strategiczne i taktyczne, gdy drużyny postanowią walczyć o cele.

To jednak nie wszystko! Zmianom uległy bowiem Smoki Żywiołów. Dusze Smoków to nowa mechanika w późnej fazie gry, która nagradza drużyny za wygranie walk o Smoki. To potężna nagroda, przypominająca epickie cele. Nie oferują one takiej samej siły w krótkim czasie, jak wzmocnienie Barona czy Starszego Smoka, ale są stałym wzmocnieniem i dodatkową premią do ładunków wzmocnienia Smoków, które już wcześniej zdobyli ich posiadacze.


5. Pierwsze płatne DLC do Rust jest niezwykle klimatyczne

Twórcy Rust wydali pierwsze, płatne DLC, które zwala z nóg. Dodaje bowiem do gry instrumenty muzyczne! Nie, to nie żart (chociaż w sumie to tak) – kupując paczkę za około 10 dolarów otrzymujecie możliwość skonstruowania różnych instrumentów. Twórcy zaimplementowali całkiem rozbudowany system grania na nich, co pozwala wydawać przeróżne dźwięki.

Spokojnie, jeśli obawiacie się, że w Rust będzie Wam to przeszkadzało, to pojawił się odpowiedzialny suwak, służący za głośność instrumentów – w efekcie możecie wyciszyć ten rodzaj dźwięków. Poza tym nie musicie kupować DLC, aby korzystać z instrumentów. Wystarczy, że ktoś Wam je zrobi lub zabierzecie je posiadaczowi.

Jakie instrumenty znajdziecie w muzycznym DLC?

 • Perkusja
 • Pianino
 • Suzafon
 • Trąbka
 • Tamburyn
 • Gitara basowa
 • Fletnia
 • Gitara
 • Krowi dzwonek
 • Cymbały

6. Final Fantasy XIV zrywa z Windowsem 7 i chce wyjść na PlayStation 5

Final Fantasy XIV 14 stycznia 2020 zakończy wsparcie dla Windowsa 7. Gra wciąż będzie działała na tym systemie operacyjnym, ale nie będzie on dłużej oficjalnie wspierany. Oznacza to tyle, że gra nie będzie pod niego aktualizowana i support tego MMORPG-a nie będzie w stanie rozwiązać problemów technicznych, związanych z Windowsem 7. Z tego powodu gracze zachęcani są do aktualizacji systemu.

Równocześnie, Square Enix poinformowało, że dołoży wszelakich starań, aby Final Fantasy XIV był gotowy na premierę PlayStation 5. Jak tylko nowa konsola wyjdzie, to ten MMORPG ma być przygotowany do działania w nowych warunkach.


Dzisiaj to by było na tyle. Standardowo, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze