Co w sieciówkach piszczy #35

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Czerwiec 2018
  • Komentuj 5

Wzbraniałem się długo przed powrotem do World of Warcraft. Wygląda jednak na to, że stara miłość nie rdzewieje. Według plotek w połowie lipca ma pojawić się ”pre-patch”, będący wstępem do Battle for Azeroth. Mój portfel dodatkowo szepcze mi, że stać nas na powrót do króla MMORPG. Jeśli zatem przez miesiąc nie dam znaku życia, to wiecie, gdzie mnie szukać. For the Horde!

A tak poza tym, co się działo w zeszłym tygodniu?

1. Crowfall nie pojawi się w tym roku

2. Anthem bez handlu pomiędzy graczami na starcie gry

3. Login screen Battle for Azeroth

4. SOS przechodzi na free-to-play

5.Śmierdzibomba w Fortnite Battle Royale

6. 3. odcinek, 4. sezonu Living World w Guild Wars 2

7. Closers usunie system ”fatigue

8. Nowe DLC w ARK: Survival Evolved


1. Crowfall nie pojawi się w tym roku

Ten tytuł pojawił się na łamach serii ”Na ratunek MMO”. Wiązałem (zresztą, nadal to robię) z nim spore nadzieje, ale brałem pod uwagę wiecznie przesuwaną datę premiery. Ba! Nawet testy beta nie pojawiły się, chociaż zapowiadane były kilka razy.

Deweloperzy informują, że soft launch Crowfall nie pojawi się na czas. Gra nie wystartuje przed końcem 2018 roku, bo wiele jej systemów potrzebuje dopracowania. Z jednej strony fajnie, bo nie dostaniemy niedokończonego produktu. Z drugiej zaś, czas w takich sytuacjach nie działa na korzyść studia.


2. Anthem bez handlu pomiędzy graczami na starcie gry

No to poważnie smutłem. Jeden z ważniejszych dla mnie elementów w sieciowych produkcjach, czyli handel, nie będzie dostępny w Anthem. BioWare uspokaja jednak, że taka funkcja pojawi się, ale z czasem. Deweloperzy chcą najpierw zachować balans na rynku, zamiast oddać ekonomię gry na pastwę graczy.


3. Login screen Battle for Azeroth

Chyba oszalałem, że w podsumowaniu wydarzeń z zeszłego tygodnia daję nowy ekran logowania do World of Warcraft. Tak, zrobiłem to. Nie, nie jest mi wstyd. Nie, nie żałuję. Tak, jest cudowny. Prawda?

Poza tym w tym tygodniu był (jeszcze jest, dokładnie do dzisiaj) darmowy weekend z WoW-em.


4. SOS przechodzi na free-to-play

Pamiętacie nietypowego battle royala, którego reklamował Snoop Dogg? Najwidoczniej oryginalna promocja nie wystarczyła, aby przyciągnąć graczy. SOS przechodzi bowiem na free-to-play. Co gorsze, z oryginalnej koncepcji gry kooperacyjnej nie pozostało już nic. SOS przeszło transformację na typowego przedstawiciela battle royale.


5.Śmierdzibomba w Fortnite Battle Royale

Jak sama nazwa wskazuje, jest to bomba, która śmierdzi. Zapach nie wpływa bezpośrednio na grę, ale w celu zwizualizowania smrodu, chmura dymu wywołana przez Śmierdzibombę zadaję 5 punktów obrażeń co pół sekundy. Trzeba przyznać, ze taki przedmiot idealnie pasuje do Fortnite Battle Royale.


6. 3. odcinek, 4. sezonu Living World w Guild Wars 2

Tak, fabuła w Guild Wars 2 przypomina serial telewizyjny. Opowiada jest epizodycznie, a pewien fragment historii łączy się w cały sezon. Dzięki temu gracze mają co robić i regularnie otrzymują kolejne odcinki – tym razem o tytule "Long Live the Lich". Poza historią otrzymamy legendarny warhorn, Verdararch, nową mapę, Domain of Kourna, kolejny fraktal (Deepstone) oraz wierzchowca Roller Beetle.


7. Closers usunie system ”fatigue

Cóż to takiego? Inaczej nazywana ”stamina”. To taki wredny ogranicznik, który nie pozwalał farmić dungeonów w grach. Każdy posiadał powiedzmy 100 punktów tego surowca, a przejście instancji zjadało 10. W efekcie dziennie mogliśmy iść na 10 wypadów (liczby zmyślone, oczywiście). No chyba, że za prawdziwe pieniądze kupiliśmy miksturkę regenerującą, wtedy mogliśmy robić dungeony, póki nas było na to stać. W Closers czegoś takiego już nie będzie od 3 lipca.

Poza tym, deweloperzy wprowadzają nową postać, Violet. Machać będzie ciężkim, dwuręcznym mieczem i jak na kobiecą postać z ”hińskiej bajki” przystało, robi to jedną ręką, a co!


8. Nowe DLC w ARK: Survival Evolved

Extinction nie jest to obowiązkowym rozszerzeniem, chociaż z fabularnego punktu widzenia określiłbym, jako ”must have”. Przenosimy się na Ziemię, którą trudno jest rozpoznać. Dziwna flora, jeszcze dziwniejsza (często zmechanizowana) fauna, a do tego Tytani stąpający po planecie. Naszym zadaniem będzie pokonanie tych kolosów oraz przywrócenie cyklu. Kiedy? W listopadzie.

Poza tym, w ramach oczekiwania na Extinction, w ARK: Survival Evolved i wszystkich dodatkach będą specjalne zrzuty. Zawierać mają Explorer Notes, które po zebraniu odblokują specjalne skórki.


Na dzisiaj wszystko, idę zastanowić się, która rasa po stronie Hordy będzie idealna dla mojego rogala.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze