Co w sieciówkach piszczy #58

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 23 Grudzień 2018
  • Komentuj 0

Witam wszystkich bardzo serdecznie w przedostatnim podsumowaniu tygodnia w tym roku. Jako, że nie będzie nam dane ”widzieć się” przez te kilka dni, więc chciałbym życzyć Wam zdrowych i spokojnych Świąt. Spędźcie ten czas w rodzinnym lub zwyczajnie bliskim gronie. Przełamcie się opłatkiem, zakopcie topory wojenne i zwyczajnie radujcie się swoim towarzystwem.

Spokojnie, granie poczeka, level nie ucieknie, a ta epicka zbroja zdobędzie się przy następnej okazji. Warto bowiem czasem przejść w offline i zakosztować bezpośrednich relacji. Wbrew pozorom to też istotna część życia :).

Zatem Ho! Ho! Ho! Wesołych Świąt:

1. Fallout 76 otrzyma nowy tryb PvP

2. Pagan Online będzie miał dziwny model płatności

3. Dwa tygodnie rozkoszy w Fortnite

4. Islands of Nyne przechodzi na Free-to-Play!

5. Kolejny sekret w World of Warcraft rozwiązany

6. Sky Noon zadebiutował

7. Guild Wars 2 otrzyma piąty epizod czwartego sezonu Living World w styczniu


1. Fallout 76 otrzyma nowy tryb PvP

Bethesda poinformowała, że na początku przyszłego roku Fallout 76 wzbogaci się o specjalny tryb PvP. Nie znamy szczegółów na jego temat, ale wiemy, że będzie nieograniczony oraz współpraca pomiędzy graczami NIE będzie obowiązkowa. Aż strach pomyśleć, czego możemy się spodziewać. Warto tutaj zaznaczyć, że docelowo PvP w tym tytule jest, ale raczej kulawe i niezachęcające do potyczek.

No, dodać muszę jeszcze, że osoby które zalogowały się lub zalogują do Fallout 76 do końca 2018 roku w styczniu za darmo otrzymają Fallout 1, 2 oraz Tactics!


2. Pagan Online będzie miał dziwny model płatności

Ja czekam niecierpliwie na Torchlight Frontiers, a tu Wargaming z Mad Head Games wyskakuje z Pagan Online, czyli konkurencją dla tego tytułu. Sieciowyu hack’n’slash od tych firm zadebiutuje w 2019 roku, ale nie wiadomo w jakim modelu płatności. Podstawka będzie darmowa? Może buy-to-play? Dobre pytania! Wiemy natomiast, że sporo zawartości gry udostępnione zostanie w postaci Battle Chapters.

Będą to nieobowiązkowe DLC fabularne, wprowadzające nowych przeciwników, bossów oraz historie. Niemniej nie mają wpływać na trzon rozgrywki – deweloper nie planuje zmuszać do ich kupowania. Do tego posiadać wszystkich również nie będziemy musieli. Mad Head Games potwierdza, że nabędziemy te Battle Chapters, które chcemy i tyle. Brzmi to wszystko… dziwnie.


3. Dwa tygodnie rozkoszy w Fortnite

19 grudnia rozpoczęło się wydarzenie ”14 Dni Fortnite” w tym szalenie popularnym tytule oraz zapomnianym Ratowaniu Świata. Po wyskoczeniu ze świątecznego busa bojowego, chwyćcie Śnieżkownik lub schowajcie się w ozdobionym lampkami legendarnym krzaku!

Zmiany na mapie to nie wszystko. W czasie wydarzenia 14 Dni Fortnite każdego dnia będzie czekało na Was nowe wyzwanie i nowa darmowa nagroda, a także stare i nowe tryby okresowe. Tryby dla dużych drużyn zmieniają się co dwa dni, a tryby dla małych drużyn co 24 godziny.

W Ratowaniu Świata znajdziecie nowych i powracających świątecznych wrogów. Zaproście do gry znajomych i sformujcie oddział, by walczyć z bożonarodzeniowymi pustakami na zimowej mapie.

Każdego dnia pojawiać się będzie nowa misja świąteczna, która zostanie dodana do Waszego dziennika zadań. Wykonajcie ją, by zdobyć śnieżynkowe talony do wykorzystania w sklepie. Codziennie w sklepie będzie też na Was czekać darmowa Ulepszama. Pamiętajcie też, by po 25 grudnia zajrzeć do gry i odebrać darmową Matkę-Wszystkich-Lam.


4. Islands of Nyne przechodzi na Free-to-Play!

Jeden z ładniejszych przedstawicieli gatunku battle royale przeszedł na Free-to-Play. Możecie zatem bez przeszkód grać sobie w Islands of Nyne tutaj. Problem jednak w tym, że tytuł nie będzie dłużej rozwijany. Deweloperzy poinformowali, że inwestycja się nie opłaciła, projekt nie spełnił wymagań, więc zwijają manatki. Produkcja zostanie udostępniona za darmo i przez jakiś czas serwery będą dostępne.

Nie ma jednak gwarancji, że tak będzie zawsze – nie podano również, jak długo. W związku z tym twórcy szukają sposobu, aby gracze sami mogli hostować swoje mecze. Niemniej będzie to ostatnia nowości w Islands of Nyne. Więcej aktualizacji nie ujrzymy.


5. Kolejny sekret w World of Warcraft rozwiązany

WoW pełen jest sekretów i niespodzianek. W Battle for Azeroth Blizzard ukrył gdzieś wierzchowca The Hivemind. Jest paskudny, ale to wieloosobowy mount, którego prędkość poruszania zwiększa się dzięki ilości pasażerów. Sposób jego zdobycia jest pokręcony – pełną instrukcję znajdziecie tutaj.

Przy okazji informuję, że w aktualizacji 8.2 World of Warcraft zrezygnuje z systemu azerite armor. Całość nie spełniła pokładanych w nim nadziei i dlatego ten sprzęt w nowej aktualizacji będzie od razu udostępniał wszystkie swoje traity. Nie trzeba będzie wbijać odpowiedniego Azerite/Artifact Power w Hearth of Azeroth. W zamian za to jednak, wspomniany naszyjnik zacznie odkrywać znaczącą rolę w rozwoju naszej postaci. Szczegóły poznamy wkrótce.


6. Sky Noon zadebiutował

Sky Noon to multiplayerowy shooter w którym będziemy chcieli wypchnąć przeciwnika z pola bitwy. Pole bitwy zawieszone zostało w powietrzu, co w pełni wykorzystujemy za pomocą butów rakietowych na parę, czy linek z hakiem.

Produkcja do tej pory dostępna była na Steamie w formie Early Accessu. Skończył się już jej etap Wczesnego Dostępu. Sky Noon otrzymuje aktualizację 1.0, która zwiastuje jej oficjalną premierę. Niestety, produkcja nie przeszła na Free-to-Play, w związku z tym jeśli jesteście nią zainteresowani, będziecie musieli zapłacić niecałe 54 złote.

Wraz z premierą gry, deweloperzy wprowadzili tryb ”Money Bags”, gdzie gracze walczą na zasadach Free-for-All, zbierając monety na polu bitwy. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej pieniędzy, gdy czas się skończy.

Pojawiła się również nowa mapa do pojedynków, a do tego zaktualizowano Time Trial. Na koniec wspomnę o nowym systemie odblokowywania przedmiotów kosmetycznych, związanych z naszymi broniami.


7. Guild Wars 2 otrzyma piąty epizod czwartego sezonu Living World w styczniu

ArenaNet zapowiedziało noworoczny pakiet nowości do swojego MMORPG-a, Guild Wars 2 w postaci nowej części Living World. Piąty epizod, czwartego sezonu nazywać się będzie All or Nothing i dostaniemy go 8 stycznia. Fabularnie będziemy świadkami ostatecznej konfrontacji z Elder Crystal Dragon, Kralkotorrik. Strach się bać!

Deweloperzy zapowiadają również, że prócz fabuły, gracze mogą liczyć na inne nowości. Mowa tutaj nowym fraktalu Siren’s Reef, mapie Thunderhead Peaks, legendarnym łuku Pharus, nowym secie Diviner oraz broniach z serii Dragonsblood.


Dzisiaj to wszystko. Jeszcze raz Wesołych Świąt!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze