Co w sieciówkach piszczy #55

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 02 Grudzień 2018
  • Komentuj 0

Oj, dzisiaj jakoś tak licho z newsami. Co prawda mógłbym napisać całą litanię na temat tego, co dzieje się z Fallout 76, ale raczej nie to chcielibyście tutaj znaleźć. Dlatego powybierałem jakieś tam kąski różnej jakości – ocenicie sami. Ja z kolei deklaruję, abyście się ciepło ubierali, bowiem pogoda jest zdradliwa. U mnie za granicą, znaczy w Sosnowcu, jakiś wirus panuje w powietrzu i łapie nieuważne, źle ubrane ofiary w swoje łapska. Zaraza!

No to ten, miłego czytania:

1. Closers wzbogaci się o Lunę

2. Bard w Skyforge będzie miał wzmacniacz i elektryczną gitarę

3. Ruszyły testy TemTem, czyli alternatywy dla serii Pokemon

4. Dual Universe wystartowało z pierwszymi testami

5. MU Legend prezentuje PvP dla 50 osób

6. Broken Ranks to nowy, polski MMORPG


1. Closers wzbogaci się o Lunę

En Masse informuje, że niedługo Closers wzbogaci się o kolejną postać. Debiut Luny zaplanowano na 11 grudnia. Będzie bohaterką na pierwszej linii frontu, która odpowiadać ma za zadawanie sporej ilości obrażeń, ale i ochronę sojuszników. Pełni rolę Shieldmaiden w grupie Wildhüter i władza tarczą (aegis).

Wraz z nią w grze pojawi się kilka wydarzeń, w tym jedno, które pozwoli brać udział we wszystkich, tegorocznych eventach.


2. Bard w Skyforge będzie miał wzmacniacz i elektryczną gitarę

Kto bowiem powiedział, że ta klasa to jedynie lutnia, karfa czy flet? W Skyforge pogramy 11 grudnia Soundweaverem, czyli kosmicznym bardem z gitarą elektryczną oraz wzmacniaczami, które wzmocnią naszych sojuszników. Przyznaję, że taka wizualna odmiana sprawiła, że sprawdzę, jak ten cały bard daje czadu!

Przy okazji My.com zapowiada, że Skyforge powoli przenosi się w przestrzeń kosmiczną. Dodatek Distant Frequencies z nową klasą będzie rozszerzeniem z nowymi przygodami oraz wstępem do kolejnego rozdziału w grze.


3. Ruszyły testy TemTem, czyli alternatywy dla serii Pokemon

TemTem to moje oczko w głowie za które trzymam kciuki. Powiem Wam szczerze, że od lat czekam na pełnoprawną grę MMO z kieszonkowymi stworkami w rolach głównych. Niestety, do naszej dyspozycji są jedynie nielegalne modyfikacje, a oficjalnej gry od Nintendo jak nie było, tak nie ma. Dlatego liczę, że TemTem mnie nie zawiedzie!

Projekt odniósł spory sukces na Kickstarterze i teraz dotrzymuje terminów testów alfa, które niedawno wystartowały. W okolicach wakacji gra zadebiutuje jako Early Access, a na maj 2020 planowana jest premiera. Oby wszystko się udało!


4. Dual Universe wystartowało z pierwszymi testami

Pierwsze testy alfa Dual Universe, kosmicznego MMO, wystartowały 29 listopada. Wszystkie osoby, które wpłaciły pieniądze poprzez Kickstartera otrzymają do niej dostęp w nadchodzących tygodniach. Czas dostania wejściówki zależeć ma bezpośrednio od tego, jak duże wsparcie okazaliście projektowi.

Gracze, którzy dołączyli po zakończeniu kampanii na Kickstarterze również otrzymają możliwość sprawdzenia Dual Universe. Ekipa Novaquark nie gwarantuje jednak, że wszyscy otrzymają dostęp do gry przed końcem 2018 roku.  Deweloperzy stawiają na stabilność serwerów i będą wpuszczali graczy falami.


5. MU Legend prezentuje PvP dla 50 osób

Webzen poinformował, że najnowsza aktualizacja jest już dostępna w MU Legend. Wraz z nią do gry zawitał nowy tryb PvP, czyli Chaos Castle. Przeznaczony jest dla maksymalnie pięćdziesięciu graczy, którzy walczą na cały czas zmniejszającej się mapie. Wygrywa ta osoba, która jako ostatnia utrzyma się na nogach – prawie jak Battle Royale. Chaos Castle dostępne jest dwa razy w ciągu dnia. Problem w tym, że graczy na serwerach jest coraz mniej…


6. Broken Ranks to nowy, polski MMORPG

The Pride of Taern to przeglądarkowa, sieciowa produkcja za którą odpowiadają Polacy. Jest całkiem niezła i jeśli poszukujecie gry wymagającej, a przy tym odprężającej, to trafiliście idealnie. Trzy lata temu zapowiedzieli nową produkcję. Teraz dowiadujemy się, że Broken Ranks żyje i jest cały czas rozwijane.

Powodem opóźnień oraz braku informacji było to, że deweloperzy nie mieli nam czego pokazać. Sami przyznają, że projekt jest ogromny i wymaga masy czasu. Nie chcą zatem obiecywać nam gruszek na wierzbie i rozpoczynać hype na coś, czego nie ma. Broken Ranks powstaje, będzie dostępne na PC, urządzenia mobilne oraz zwyczajnie za pośrednictwem przeglądarki. Niemniej różnić się ma od  The Pride of Taern oraz zaoferować zupełnie nowe doznania. Warto zatem czekać!


Dzisiaj tylko tyle :<

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze