Anthem trafi na VR?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Grudzień 2017
  • Komentuj 5

Jeśli śledziliście czerwcowe E3, to na pewno pamiętacie pokaz Anthem, nowej produkcji studia BioWare. Niedawno odbyła się wewnętrzna impreza firmy, a z wrzuconych do sieci zdjęć wynika, że Anthem trafi też do wirtualnej rzeczywistości.

Elektronicy już wcześniej wspominali, że tworząc Anthem, chcą stworzyć markę żywą przez co najmniej dekadę. Oznacza to nie tylko wyposażenie Anthem w ciekawy świat i fantastyczną przygodę, ale prawdopodobnie dodatkowe przeniesienie tytułu na VR. Co prawda, nigdzie oficjalnie jeszcze o tym nie powiedziano, ale niedawno do sieci trafiły zdjęcia z wewnętrznej imprezy BioWare.

I nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdyby nie jedno autorstwa Jay'a Watamaniuka. Z pozoru zwykłe zdjęcie przedstawiające imprezowy bar, co nie?

No i gdzie ten Anthem VR zapytacie? A zwróciliście uwagę na napis na czymś w rodzaju ścianki, gdzieś tam daleko na trzecim planie? Nie? To służę pomocą:

Nie wiemy, co kryje się za tajemniczą ścianką, ale możliwe, że są tam stanowiska do wypróbowania Anthem w wirtualnej rzeczywistości. No bo po co innego na zamkniętej imprezie stawiano by stoisko Anthem VR, jak nie po to, żeby pokazać całemu zespołowi BioWare efekty ich wspólnej pracy? Zresztą, pojawienie się Anthem na VR wydaje się jak najbardziej naturalne, patrząc na to, w którą stronę zmierza dziś branża.

Co o Anthem wiemy już na pewno? Będziemy mieli do czynienia z kooperacyjną strzelanką z elementami MMO. Fabularnie gra zabiera nas na obcą planetę, gdzie ludzie nie są jakoś specjalnie mile widziani. Lokalsi, zwani Scars, przesadną miłością do nas nie pałają, ale na szczęście jesteśmy wyposażeni w specjalny pancerz, tzw Javelin, który na pewno przyda się walce. Na pierwszy rzut oka widać, że za pomocą Anthem Electronic Arts chce rzucić rękawicę Activision i ich Destiny.

Czy taki plan się powiedzie, dowiemy się jesienią przyszłego roku, kiedy to planowana jest premiera Anthem. A na razie pozostaje nam czekać i cieszyć oczy pięknym trailerem pokazanym podczas E3 2017:

[źródło: twitter.com, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze