Co w sieciówkach piszczy #111

Witam w kolejnym podsumowaniu tygodnia. W zasadzie nic specjalnego się nie działo, poza Wolcenem Bolcenem, czyli nowym hack’n’slashem, który zadebiutował w nieudanym telemarku. Nie pojawił się na rynku z gracją, ale ostatecznie nie ważne jest, jak kto zaczyna, ale jak kończy, prawda? Ludzie są w stanie sporo wybaczyć, ale nawet najwięksi zaliczają wpadki, więc postarajmy się o nieco wyrozumiałości. Kto wie, może ostatecznie Wolcen okaże się po prostu dobrą grą?

Wracając jednak do sedna tego „Co w sieciówkach piszczy”:

1. Fortnite Rozdział 2: Sezon 2: Ściśle Tajne

2. New World będzie miał system housingu

3. Blue Protocol będzie dostępny za darmo, ale nie dostanie PvP

4. Teamfight Tactics wprowadzi Galaktyki

5. 500 tysięcy Temtemów sprzedanych!

6. Seriale animowane o Diablo i Overwatch na Netflix?


1. Fortnite Rozdział 2: Sezon 2: Ściśle Tajne

Epic Games postanowiło zaatakować nowym sezonem w Fortnite. Tym razem motywem przewodnim są dwie, rywalizujące ze sobą organizacje szpiegowskie. Wyspę opanowali agenci tajnych organizacji, Ducha i Mroku, a jej losy są w Waszych rękach. Pozostając w tym klimacie, na mapie pojawiło się sporo nowych lokacji, które pozwalają zniknąć z radaru oraz ukryć się.

Pojawiły się również ograniczone czasowo operacje. W ich ramach zinfiltrujemy wrogie bazy, zneutralizujemy strażników-pomagierów i zmierzymy się z ich szefami, by zgarnąć wyjątkowe i potężne bronie. Włamcie się do kryjówek przy użyciu ukrytych przejść, zniszczcie wieżyczki i kamery, skorzystajcie z nowych gadżetów, takich jak granaty-wabiki (tworzą klony gracza!) oraz miny zbliżeniowe i przebierzcie się, by sabotować wrogich Agentów.

I przyznaję, że całość wygląda całkiem ciekawie! Tak jak skórka, którą można modyfikować, czy skin Deadpoola do zdobycia.


2. New World będzie miał system housingu

MMO od Amazon budzi sporo emocji. Deweloperzy wiele w koncepcji gry zmienili i właściwie mamy do czynienia z innym tytułem, niż podczas zeszłorocznych wakacji. Jedno jednak jest pewne, housing wciąż będzie dostępny! Niemniej nie zbudujemy własnego domostwa, a jedynie wynajmiemy hacjendę. Tak, New World opierać się będzie na instancjonowanym housingu.

Nasze cztery ściany nie będą łatwe do zdobycia. Najpierw musimy zdobyć zaufanie frakcji, gdzie znajduje się interesująca nas parcela, a następnie wbić 20 poziom i kupić domek. Dalej trzeba opłacać czynsz, jeśli chcemy zachować prawo do posiadania własnego mieszkania. Spokojnie, domostwo będzie można wizualnie modyfikować.


3. Blue Protocol będzie dostępny za darmo, ale nie dostanie PvP

Blue Protocol to jeden z tych projektów na które czekam. Nie liczę na wiele – w pełni zadowolę się, jak będzie to po prostu dobra produkcja od Bandai Namco. Wszystko wskazuje na to, że tak też będzie, chociaż niektóre elementy budzą konsternację. Zapowiedziano bowiem brak PvP w grze!

Z drugiej strony poinformowano o udostępnieniu jej za darmo w ramach modelu Free-to-Play. W Item Shopie znajdziemy jedynie rzeczy kosmetyczne, a gra przede wszystkim utrzymywać się ma z Battle Passa, który również zaoferować ma wizualne nagrody. Co ciekawie, na mapie spotkamy maksymalnie 30 osób, w mieście 200, a w dungeonie 6.

Premiera? Bliżej nieokreślona niestety.


4. Teamfight Tactics wprowadzi Galaktyki

Riot Games informuje, że w przyszłym miesiącu pożegnamy się z Teamfight Tactics: Żywioły Powstają i powitamy Teamfight Tactics: Galaktyki. Nowa rotacja umieści Was w centrum międzygalaktycznej wojny toczącej się w świecie League of Legends i udostępni nowych bohaterów, cechy, skórki, plansze, Małe Legendy i nową mechanikę całej rotacji.

Pola żywiołów odejdą z TFT razem z rotacją Żywioły Powstają i zostaną zastąpione nową mechaniką Galaktyk. Oto sposób jej działania: oprócz gier rozgrywanych według zwykłych zasad rotacji, pojawią się też takie, które przeniosą Was do innej galaktyki rządzącej się nieco innymi zasadami.

O tym, w której galaktyce gracie, dowiecie się dopiero w momencie rozpoczęcia gry, dlatego Wasza zdolność adaptacji zostanie wystawiona na próbę. I jeszcze jedno: nowe galaktyki będą się pojawiać stopniowo w trakcie tej rotacji.


5. 500 tysięcy Temtemów sprzedanych!

Temtemy rządzą! W ciągu miesiąca od wydania gry w Early Accessie na Steamie oraz Humble, sprzedało się już ponad 500 tysięcy egzemplarzy gry. Jest to fantastyczna wiadomość, bowiem udowadnia jedynie, jakie zapotrzebowanie było na tego rodzaju rozgrywkę na PC. Przypominam, że Pokemonów na blaszaki nie ma, ale są za to Temtemy! Więc bierzcie i złapcie je wszystkie, bowiem warto!


6. Seriale animowane o Diablo i Overwatch na Netflix?

Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczne plotki okazały się prawdziwe. Netflix nawiązał współpracę z Activision Blizzard, co potwierdził Nick van Dyk, szef Activision. W wyniku tej kolaboracji na platformie Netflix pojawić się mają seriale animowane, poświęcone Overwatch oraz Diablo. Szczegółów nie znamy, zabrakło również oficjalnej deklaracji, ale wygląda na to, że coś jest na rzeczy. Czekamy zatem na konkrety i przyznam szczerze, że sam już nie wiem, co o tym myśleć – taka Castelvania, ale w świecie Sanktuarium…? Brałbym!


I dzisiaj to by było na tyle. Trzymacie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze