Harry Potter też dostanie swoje GO

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Listopad 2017
  • Komentuj 5

Firma Warner Bros. oficjalnie potwierdziła prace nad grą rozszerzonej rzeczywistości rozgrywanej w świecie Harrego Pottera. Za produkcję odpowiada znane z Pokemon GO studio Niantic.

Warner ostro bierze się za gry o Harrym

Niestety detale są nadal skąpe (właściwie to ich nie ma), ale wiemy, że Warner Bros planuje istną ofensywę jeśli idzie o gry z nastoletnim czarodziejem w roli głównej. Do życia został powołany specjalny oddział producenta o nazwie Portkey i to właśnie oni będą odpowiedzialni za całą serię gier o Harrym Potterze, zarówno na konsole jak i urządzenia mobilne. 

Pierwszą grą jaką zobaczymy ma być Harry Potter: Wizards Unite, na pottermore.com o tytule napisano:

Gra zachęca Cię do wyjścia z domu z telefonem, poznania okolicy i wzięcia udziału w serii przygód jak szukanie magicznych stworzeń, czy spotkania wielu ikonicznych postaci ze świata czarodziejów. Kto wie kogo spotkasz w swoim lokalnym parku? Będziesz w s stanie rzucać zaklęcia, odnajdywać tajemnicze artefakty i zbudować swoją własną niesamowitą czarodziejską karierę.

Jak wspomniałem na początku Harry Potter: Wizards Unite jest jedynie pierwszą z zapowiedzianej serii gier dziejących się w świecie Harry'ego Pottera, choć niestety nie mamy żadnych informacji co do ich kształtu, o ewentualnym dniu premiery nie wspominając. Trzymamy kciuki za Niantic, czyli studio które stworzy Wizards Unite, że tym razem na premierę tytułu znajdzie się nieco więcej zawartości, niż w przypadku Pokemon GO. Społeczność dalej w Pokemony gra, ale po początkowym szale, który rozlał się po całym świecie, znaczna część ludzi szybko straciło GO zainteresowanie.

A jak może Harry Potter: Wizards Unite wyglądać? Jakiś czas temu pewien deweloper wydał grę, która garściami czerpie z historii stworzonej przez Rowling. Jej twórcy na każdym kroku podkreślali, że Maguss, bo o niej mowa, nie ma nic wspólnego z Harrym Potterem. Hm...

[źródło: pottermore.comharrypotterwizardsunite.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze