Half-Life i Portal wracają

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Marzec 2016
  • Komentuj 1

Kiedy dostaniemy pełnometrażowego Portala? Nieprędko.

Kiedy dostaniemy pełnometrażowego Portala? Nieprędko.

Half-Life i Portal to jedne z najważniejszych marek Valve i zarazem gry, które dla wielu urosły niemal do rozmiaru legendy. J.J. Abrams ujawnia, że prace nad ich filmowymi adaptacjami ciągle trwają. O planach przeniesienia obu gier na ekrany kin mówiło się już kilka lat temu, ale żadnych konkretów nie było. Abrams zajął się w takim wypadku innymi projektami, jak choćby stworzeniem najnowszych Gwiezdnych Wojen, a o sprawie Valve lekko zapomniano. Teraz temat wraca na agendę dzięki wypowiedzi Abramsa, której udzielił przy okazji rozmowy o filmie 10 Cloverfield Lane. Tym razem reżyser wystąpił w roli producenta, ale dociekliwy dziennikarz nie mógł nie skorzystać z okazji i nie zapytać o Half-Life'a i Portala.

Ten plakat to oczywiście fake, ale chyba nikt by się nie obraził gdyby był prawdziwy

Ten plakat to oczywiście fake, ale chyba nikt by się nie obraził gdyby był prawdziwy

''Podobno pracujesz nad produkcją Portal i Half-Life. Czy możesz nam powiedzieć coś z tego co tam się dzieje?'' pyta dziennikarz. Odpowiedź Abramsa nie daje nadziei na szybkie wejście filmów do kina: ''Jeszcze nie, ale przygotowujemy te projekty. Są już z nami pisarze i pracujemy nad obiema historiami'' mówi reżyser. Abrams dorzuca jeszcze, że nie może podzielić się bardziej ekscytującymi wiadomościami na temat filmów, gdyż takich na razie zwyczajnie nie ma. Choć samo to, że nie porzucono pomysłu stworzenia tych produkcji wydaje się być dobrą wiadomością samą w sobie. Nie wiemy też w jakiej roli miałby wystąpić sam Abrams, który ma teraz chyba całkiem sporo na talerzu. To on zajmuje się produkcją następnego Mission Impossible czy zaplanowanego na sierpień tego roku kolejnego filmu o przygodach kapitana Kirka i załogi USS Enterprise w Star Trek: W nieznane. Poniżej macie jeszcze cały wywiad z IGNa, jeśli nie macie ochoty oglądać całego to przewińcie do 1:00 - to właśnie wtedy padają najbardziej interesujące nas pytania:
[źródło: au.ign.comscreenrant.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze