Ruszyły pierwsze w historii ''prestiżowe'' Steam Awards

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Listopad 2016
  • Komentuj 4
pobrane Głosowanie na pierwsze w historii Steam Awards ruszyło wczoraj, na Wasze opinie serwis czeka do wtorku. Jak zaraz zobaczycie kategorie, w których przyznaje się nagrody nieco odbiegają od utartych kanonów.  Valve do tematu postanowiło podejść w nieco mniej pompatyczny sposób. Nie będzie wielkiej gali, na której śmietanka światowego gamedevu zbiera się by zwycięzcę każdej kategorii nagrodzić brawami. Zamiast tego Steam woli wiedzieć która z gier sprawiła, że po rozgrywce złapaliście się za głowę w okrzykiem ''Łoooo stary!'' Wystarczy zalogować się na swoje konto Steam, udać się na tą stronę internetową i zdecydować, której z gier przyznać swój głos. Steam przygotował aż dziewięć nietuzinkowych kategorii, których pewnie nie widzieliście na innych plebiscytach związanych z grami. Wspomniałem już o kategorii ''Łoooo stary!'' gdzie przyznajcie głos grze, przez którą ''zbieracie szczękę z podłogi''. Oprócz tego Steam chce przyznać nagrodę za grę, która w najlepszy sposób oparła się próbie czasu i ''która jest tak dobra, jak była podczas grania w nią po raz pierwszy''. Kolejny głos oddacie na grę w kategorii ''Wcale nie płaczę, coś mi wpadło do oka”. Tutaj głos oddacie na produkcję, która ''dotknęła cię osobiście. Nie wydawało ci się, że zapłaczesz. Nie było tego w planach. Ale to i tak się stało''. Wszyscy znamy takie gry, które wciągają w tak niesamowity sposób, że aż trudno się od nich oderwać. To właśnie na taką grę oddacie głos w kategorii ''Jeszcze 5 minut''. Pobiłeś właśnie głównego przeciwnika w grze, ale zrobiło Ci się żal kolesia? Myślisz sobie ''może gdyby nie to społeczeństwo to (tu wstaw imię wroga) wyszedłby na prostą''. Właśnie takiemu komuś przyznacie nagrodę ''złoczyńca, którego trzeba przytulić”.

Najlepsza gra w grze... hmm...

Najlepsza gra w grze... hmm...

''Gra w grze'' to kolejny pomysł Valve. Tłumaczyć tej kategorii specjalnie nie trzeba - która z mini gier jakie znajdziecie w przeróżnych tytułach wybija się ponad przeciętność? W tej kategorii może być chyba tylko jeden zwycięzca. Co powiecie na pewną karciankę ze świata sympatycznego zabójcy potworów? ''Według mnie ta gra była fajna, zanim wygrała nagrodę'' chyba najbardziej hipsterkska z kategorii. Całymi godzinami ogrywaliśmy pewien nieznany szerzej tytuł, a tu nagle dostaje on nagrodę i zlatuje się do niego cała masa sezonowców-specjalistów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tak ważnej kategorii jak ''najlepsze wykorzystanie zwierzęcia hodowlanego'', bo wydaje mi się, że nie ma dnia, żeby gracze nie zastanawiali się nad tym zjawiskiem. ''Zwierzątka są super i prawie każda gra, w której są zwierzątka jest przez nie lepsza'' napisali w opisie kategorii panie i panowie z Valve. Nazwa ostatniej kategorii ulegnie zmianie, ale póki co brzmi ona ''nie pomyśleliśmy o wszystkim'', w której Steam prosi ''członków Komitetu Przyznawania'' (Was) o jej wymyślenie. Następnie ''starsi członkowie Komitetu Przyznawania'' (Valve) wybierze (lub wrzuci do kapelusza i wylosuje) tą, która najbardziej im się podoba. Póki co mamy takie propozycje jak ''Saharyjski berek śmierci'', która powędruje do gry, ''która dobrze brzmi, ale strach w nią grać'', mamy też propozycję ''gry w chowanego z yeti'', którą dostanie gra z najdłuższą pierwszą rundą. W zamian za oddanie głosu Steam oferuje Wam odznakę. Aby uzyskać jej maksymalny poziom należy oddać głos na przynajmniej jedną grę, nominować gry w każdej z kategorii, zagrać w nominowaną przez siebie grę oraz recenzować lub zaktualizować istniejącą recenzję nominowanej gry. Głosowanie kończy się wraz z zakończeniem jesiennej wyprzedaży Steam, czyli w najbliższy wtorkek (29.11) o godzinie 19:00. Macie już swoje typy? Dajcie znać w komentarzu!

''Saharyjski berek śmierci'' to jedna z propozycji graczy

''Saharyjski berek śmierci'' to jedna z propozycji graczy

[źródło: steam.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze