Half Life 3 z VR w 2018 roku?

  • Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
  • Opublikowano: 12 Lipiec 2016
  • Komentuj 2

konkretnych informacji brak, ale gracze ciągle wierzą

Konkretnych informacji brak, ale gracze ciągle wierzą

Jak donosi The News Independent, studio Valve Software, pracuje nad trzecią odsłoną gry Half Life. Według portalu premiera tytułu zaplanowana jest na 2018 rok, a sama gra będzie wykorzystywać technologię oferowaną przez urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Czego wiele innych produkcji może pozazdrości serii Half Life? Odpowiedź jest prosta - fanów. Przeszło od 11 lat, nieustannie upominających się o wydanie trzeciej odsłony serii. Niezliczona liczba wysłanych wiadomości do twórców, zbiórki pieniędzy, czy doszukiwanie się przecieków w każdej wypowiedzi CEO, bądź pracownika Valve Software, w kontekście ich ulubionej produkcji. Czy tym razem informacje o Half Life 3 się potwierdzą? Według portalu The News Independent prace nad trzecią odsłoną gry już trwają, a do projektu została oddelegowana 1/3 pracowników. Biorąc pod uwagę aktualnie rozwijane produkcje, takie stwierdzenie wydaje się być odważne. Ponadto, Roberto – autor wpisu, twierdzi, że gra ma zostać wydana w listopadzie 2018 roku. Swoje słowa argumentuje zbliżającą się 20-stą rocznicą, jaka za dwa lata przypada od wydania pierwszej części cyklu. Taka okoliczność byłaby miłym uhonorowaniem serii oraz rzeszy wytrwałych fanów.

Firmie Gabe'a nie spieszy się ze stworzeniem ''trójki''

Firmie Gabe'a nie spieszy się ze stworzeniem ''trójki''

Jakby tego było mało, portal informuje, iż gra będzie wykorzystywać technologię VR. Na poparcie swojej teorii The News Independent, przytacza niedawno zamieszczone w serwisie Reddit słowa Alana Yatesa. W swojej wypowiedzi inżynier Valve Software przyznał, że przy rozwijaniu technologii VR w studiu pracuje znaczna część pracowników firmy. Dodając do tego fakt współpracy Valve Software z HTC przy projekcie HTC Vive, technologia oferowana przez urządzenia wirtualnej rzeczywistości staje się jeszcze bardziej prawdopodobną częścią Half Life 3 i innych produkcji. Pomimo braku oficjalnego stanowiska firmy Valve Software w sprawie wydania kolejnej odsłony Half Life’a, projekt gry nigdy nie został publicznie zamknięty. Half Life - debiutancka gra studia Valve Software z gatunku FPS, osadzona w klimacie science-fiction, której premiera odbyła się 19 listopada 1998. Produkcja doczekała się drugiej odsłony, która zadebiutowała na rynku niespełna 6 lat później.

Wytrzymacie jeszcze dwa lata?

Wytrzymacie jeszcze dwa lata?

[źródło: thenewsindependent.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze