Half Life 3 w produkcji?

 image_285750_fit_940

Minh 'Gooseman' Le, czyli człowiek który dał światu Counter Strike'a twierdzi że głęboko w czeluściach Valve prace nad Hal Life 3 trwają w najlepsze. Swoje rewelacje opiera na grafikach które już jakiś czas temu wypłynęły do sieci oraz tym co zobaczył w studiu. ''Chyba nie mogę raczej o tym za dużo mówić, ale szczerze mówiąc wydaje mi się że to powszechna wiedza'' twierdzi Le dodając ''(...) i jeśli miałbym powiedzieć, że widziałem jakieś obrazki, jakby concept-arty to nikogo to chyba nie zaskoczy''.

image_285758_fit_940

To co Le zobaczył w budynku Valve strasznie przypominało mu obrazki żywcem wzięte z uniwersum Half-Life. Według niego nie powinno zbytnio dziwić fanów serii, że producenci pracują właśnie nad kolejną częścią. image_285769_fit_940Valve oczywiście nie komentuje sprawy. Jednak dziennikarzom udało się dotrzeć do informacji jakoby nad Half-Life 3 miała pracować grupa najbardziej doświadczonych i kreatywnych  twórców jakich udało się pozyskać do projektu. Na liście znalazł się nawet moder, który odpowiedzialny był za spin-offy Half Life. Prace nad silnikiem napędzającym nowego HL miały rozpocząć się w 2010 roku, 3 lata po tym jak na rynku ukazał się  Half-Life 2: Episode 2. Również gracze Dota 2, którzy zostali zaproszeni żeby zobaczyć studio Valve  twierdzą, że coś może być na rzeczy. Podobno mieli w studio zauważyć nawiązania do nowego silnika Source 2. Co dalej z Half Life 3 nie wiadomo, studio nie chce nawet oficjalnie przyznać się do pracy nad nim. Jednak jeśli wierzyć słowom twórcy CSa to można skłonić się ku następującej konkluzji: Valve naprawdę pracuje nad Trójką. Kiedy i czy na pewno w nią zagramy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze