Gracze Outward, szykujcie się na korupcję!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 02 Czerwiec 2020
  • Komentuj 0

Outward to bardzo ciekawy indyk, którego polecam każdej osobie, znudzonej Wiedźminem 3, Skyrimem i innymi, najpopularniejszymi RPG-ami tego typu. Jeśli drewnianość Greedfall, ELEX, czy Gothica do Was przemawia i jesteście w stanie grze wiele wybaczyć, to tym bardziej powinniście sięgnąć po Outward. Jest to bowiem krok milowy, jeśli chodzi o stworzenie symulatora poszukiwacza przygód. Tytuł ma swoje bolączki, ale pierwsze spotkanie z nim jest doprawdy niezapomniane!

DLC wprowadzi do Outward korupcję

Outward to wymagająca produkcja, której trzeba się nauczyć. Będziecie tutaj umierali często i gęsto, ale gra wynagradza to po stokroć. Szkoda jednak, że twórcy ewidentnie nie mieli większego budżetu, bowiem projekt mógłby być zwyczajnie lepszy. Zapowiedziane, pierwsze DLC, być może rozbuduje tytuł na tyle, że wrócę do niego z radością. Zwłaszcza, jak przypomnę sobie o nietypowym systemie śmierci.

W Outward gracz nie umiera, tylko traci przytomność, w związku z czym dzieje się losowy scenariusz. Może ktoś nas uratuje i obudzimy się przy jego ognisku? Może zostaniemy znalezienie przez strażników miejskich, bez ekwipunku i innych przedmiotów? Może trafimy do więzienia, z którego będziemy musieli uciec? A może zostaniemy niewolnikiem w kopalni? Los w Outward lubi płatać figle, a porażka jest tutaj częścią przygody.

DLC sprawi jednak, że zabawa będzie jeszcze niebezpieczniejsza. Otrzymamy nowy region, nowe drzewko umiejętności, enchantments, nowe dungeony z przerażającymi potworami (i golemami!), a do tego nowy system, mający bezpośredni wpływ na postać gracza – korupcję!

Korupcja to magiczna energia, deprawująca poszukiwacza przygód, którą zostaniemy wypełnieni przez niektórych przeciwników. Aby zwalczać jej negatywne efekty, trzeba będzie stworzyć odpowiedni ekwipunek oraz wyposażyć się w konkretne potiony. Wiemy również, że będą płynęły z korupcji pewne benefity, które będzie można wykorzystać. Niemniej jej konsekwencje ostatecznie okażą się dla nas zgubne, więc trzeba będzie uważać.

DLC The Soroboreans zadebiutuje w Outward już niedługo, bowiem 16 czerwca.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze