Grać, by zarabiać

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 19 Kwiecień 2017
  • Komentuj 1

E-sport, kraina młodych i zdolnych!

E-sport, kraina młodych i zdolnych!

Evil Geniuses, według raportów z badania platformy gamblingowej Unibet, jest numerem jeden wśród drużyn esportowych. Chociaż EG składa się aktualnie z pięciu sekcji, to właśnie kalifornijska drużyna Oakland wygenerowała 90% zysków dla swojego zespołu. Jaka gra przynosi tak lukratywne dochody? Dota 2 oczywiście. unibet-esports-study_top-earning-players Unibet przedstawiło raporty ze swojego badania Champions of Esports, z którego wynika, że zawodnicy z Evil Geniuses zajmują nie tylko pierwsze miejsce na świecie pod względem zarobków, bo szacuje się, że łącznie przygarnęli 15.4 miliona dolarów w 632 turniejach, ale też większość wysokich pozycji w rankingu najlepszych męskich graczy. Oprócz EG w topce najlepszych drużyn znaleźli się (a jakże!) Chińczycy z Wings Gaming z wynikiem 9,7 miliona dolarów w 21 meczach.

Aron

Saahil ''UNIVeRsE'' Arora

Prawdziwą złotą kurą EG jest Saahil ''UNIVeRsE'' Arora. W tamtym roku Amerykański zawodnik przekroczył ponad 2 miliony dolarów przychodu. W tej chwili powoli dobija do 3 milionów, a zaraz za nim, również z wynikiem powyżej 2,5 miliona dolarów, znajduje się jego kolega z drużyny Peter ''ppd'' Dager. Panowie raz po razie prześcigają się w tabeli o pierwsze miejsce. Nie da się jednak ukryć, że na którym miejscu by nie byli, jeszcze w ubiegłym roku 32 pierwsze pozycje zajmowali zawodnicy Doty 2. A za nimi? Jae Dong Lee, który gra zawodowo w StarCraft: Brood War na pozycji 33.

ppd

Peter ''ppd'' Dager

Unibet wyznaczyło również najlepiej opłacany przedział wiekowy dla graczy obu płci. Zyski osób, które przekroczyły 30 rok życia znacznie maleją, co możecie zobaczyć na pierwszym obrazku. Dla porównania przedstawili wyniki najlepiej opłacanej zawodniczki, Sashy "Scarlett" Hostyn, która na Starcrafcie II zarobiła jedynie 171 tysięcy dolarów. Czy badanie Unibet jest rzetelne? Statystyki pobierają ze strony Statista, esportowej wiki teamu Liquid, Esportsearnings, Newzoo oraz platformy streamowej Twitch, więc raczej tak. [Źródła: venturebeat.com, teamliquid.net, evilgeniuses.gg, gry.onet.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze