Gotowi na odkrywanie kosmosu i samego siebie?

Studio Longterm Games zapowiada swój pierwszy tytuł – kosmiczną opowieść o poznawaniu siebie i otaczającego świata, Space Tail: Every Journey Leads Home. W tej platformówce 2,5D poznamy historię psiaka o imieniu Bea wysłanego w przestrzeń kosmiczną, który wspólnie z graczem przeżyje niesamowite przygody i  spotka na swojej drodze wiele mniej lub bardziej przyjaznych pozaziemskich istot.

Gotowi na odkrywanie kosmosu i samego siebie?

Ta czerpiąca z produkcji takich jak Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo i Journey historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z początków kolonizacji przestrzeni kosmicznej przez człowieka, a właściwie z jej pierwszych prób. Zanim ludzkość sama podjęła się eksploracji kosmosu wiele zwierząt zostało wysłanych na orbitę – to właśnie one pierwsze widziały z bliska to, co ludzie poznali dopiero wiele lat później. Niestety wiele z nich nie przetrwało podróży… wyjątkiem jest właśnie Bea.

Space Tail: Every Journey Leads Home ma być grą idealną dla dużych i małych graczy – przetestuje umiejętność logicznego myślenia i kreatywność, zagadki nie będa jednak odwracać uwagi od opowiadanej historii. Ta będzie bowiem bardzo ważna, a nad powstawaniem jej czuwał Łukasz Palkowski, wielokrotnie nagradzany reżyser, znany z produkcji takich jak “Chyłka”, “Bogowie” czy “Belfer”. Przygody Bei poznawać będziemy przy akompaniamencie klimatycznej muzyki skomponowanej przez Jana Sanejko oraz Bartosza Chajdeckiego, uznanych polskich kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Sama gra powstała we współpracy z Enjoy Studio S.A.

Produkcja pojawić się ma jeszcze w tym roku na platformie Steam i Nintendo Switch, a docelowo także na konsolach poprzedniej i obecnej generacji.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze