Gotowi na Hearthstone Classic?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 14 Luty 2021
  • Komentuj 0

W Hearthstone szykują się wielkie zmiany! Poza rotacją zestawów, która nastąpi wraz z premierą następnego rozszerzenia, do gry trafi nowy zestaw bazowy, a stare zestawy – podstawowy i klasyczny – zostaną przeniesione do Dziczy. Znaczy, powstaje taki Hearthstone Classic!

Zestaw bazowy, czyli Hearthstone wraca do klasyki

Po tegorocznej rotacji zestawów w Standardzie znajdą się zestawy kart z Roku Feniksa (Popioły Rubieży, Scholomancjum, Obłędny Festyn Lunomroku, Miniseria Rajd Lunomroku) oraz następnego rozszerzenia, a także nowy zestaw bazowy.

Zestaw bazowy będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Zastąpi w Standardzie bieżące zestawy – podstawowy i klasyczny – wyselekcjonowanym zbiorem 235 kart. Zestaw bazowy będzie stanowił nowoczesną kolekcję kart startowych odpowiednich dla wszystkich rodzajów graczy w Hearthstone.

Do tego sprawi, że gra stanie się jeszcze przystępniejsza dla początkujących. W zestawie bazowym znajdą się karty z wcześniejszych zestawów, ulubieńcy graczy w zmodyfikowanych wersjach oraz 29 nowości.

Podobnie jak w przypadku kart z zestawu podstawowego, karty z zestawu bazowego można odblokować, awansując poszczególnymi klasami postaci. Gdy gracz zaloguje się po rotacji po raz pierwszy, automatycznie otrzyma karty odpowiadające bieżącemu poziomowi.

 Wraz z rotacją zestawów do gry trafi format klasyczny! Umożliwi on graczom tworzenie talii i współzawodniczenie przy użyciu 240 oryginalnych kart z 2014, czyli roku, w którym Hearthstone zadebiutował na całym świecie. W formacie klasycznym Dowódca Wojennej Pieśni daje stronnikom Szarżę, Święty cios wali prosto w twarz, a Leeroy Jenkins kosztuje 4 kryształy many!

W formacie klasycznym system nagród i rang oraz sezony będą działać tak samo, jak w Standardzie i Dziczy. Co więcej, gracze będą dobierani z osobnej puli. Gdy format klasyczny zostanie udostępniony w Hearthstone, liczba miejsc na talie wzrośnie z 18 do 27. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze