Gord to polski, średniowieczny city-builder

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 14 Kwiecień 2021
  • Komentuj 0

Nie jestem jakimś wielkim fanem city-builderów, ale chyba niedługo nim zostanę. Dlaczego? Wszędzie bowiem pojawiają się nowe gry z tego gatunku i rynek jest nimi dosłownie zalewany. Widziałem już nawet taką produkcję z bobrami w rolach głównych! Dzisiaj jednak mam coś dla Was rodzimego i całkiem słowiańskiego. Przed Wami Gord!

City-builder od Polaków, czyli Gord

Gord to city-builder z elementami survivalu. Przypominać może Frostpunk, ale klimaty są tutaj mocno słowiańskie, aby nie napisać wiedźmińskie (wiadomka, Wiedźmin w tekście to +5 do wyświetleń). Za tytuł odpowiada rodzima ekipa deweloperów, Covenant.

Główne zadanie gracza? Zarządzanie Plemieniem Wschodzącego Słońca. Trzeba będzie utrzymać podopiecznych przy życiu, zapewnić im rzeczy niezbędne do przetrwania, wybudować osadę, a z czasem wysyłać ich na misje. Zaznaczono religijny kontekst zadań, więc będzie ciekawie. W efekcie Gord nie będzie zwykłym city-builderem, ale wedlowską mieszanką gatunków.

Produkcja ma już swoją stronę na Steamie. Sam Gord zadebiutuje gdzieś w 2022 roku, ale nie do końca wiadomo kiedy dokładnie. Nie wiemy, czy ta polska produkcja pojawi się na innych platformach poza PC. Warto jednak obserwować projekt, bowiem zapowiada się ciekawie!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze