''GO" w świecie magii

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 14 Sierpień 2016
  • Komentuj 2
https://www.youtube.com/watch?time_continue=50&v=o2MtWTc1blg Jeśli świat przyjął tak entuzjastycznie możliwość łapania Pokemonów, to pomyślcie tylko jaką furorę zrobi gra osadzona w świecie Harry’ego Pottera! Dzięki Maguss wkrótce będziemy w stanie posługiwać się magią na naprawdę wysokim poziomie. Zanim pomyślicie ''zerżnięte Pokemon Go"  zaskoczę Was - Magussa rozwijano niemal równocześnie z hitem od Niantic, a zbiórka na apkę trafiła na Kickstartera w 2015 roku.

"Czy mogę zabrać nowe zaklęcie z Pana mieszkania?"

''Dobry wieczór, czy wie Pan, że ma Pan horkruska pod prysznicem?''

Całokształt gry bardzo przypomina świat znany z książek J.K. Rowling, ale deweloperzy twierdzą, że choć gra rzeczywiście jest o czarodziejach, to nie wzorowali się na książkach o Harrym Potterze... ale! Twórcy Magussa nie ukrywają, że potencjalni gracze to większości fani Pottera. Ondrej Tokar, czyli główny projektant Magussa, podkreśla, że gra nie została stworzona we współpracy z właścicielami praw autorskich do Harry’ego Pottera i każdy z jej elementów jest pomysłem projektantów. Nie zmienia to jednak faktu, że Tokar chciałby zainteresować Magussem wytwórnię Warner Bros. ''Uważamy, że jest na to (gry AR- red) obecnie ogromny rynek, myślimy też, że zaszliśmy z naszą grą całkiem daleko, dziś powoli zbliżamy się już do premiery'' mówi Tokar. ''Potrzebujemy tylko pozwolenia od Warner Bros. na zmienienie Magussa w grę o Harrym Potterze'' To dopiero ewolucje! W Magussie chodzi przede wszystkim o rozwój postaci. Stajemy się potężniejsi poprzez zdobywanie nowych zaklęć i artefaktów, których używamy w pojedynkach z magicznymi stworzeniami i innymi użytkownikami aplikacji. Podobnie jak w Pokemonach graczy czeka wiele spacerów, bo gra zachęca do poszukiwań sekretnych miejsc rozsianych po całej okolicy. Rozgrywkę ma napędzać wciągająca fabuła.

Duży wybór, ale po co ta maczuga?

Do wyboru do koloru - od giętkiego Excalibura po... maczugę

W Magussa można grać dwojako: ze specjalną różdżką, która za pomocą bluetootha będzie łączyła się z naszym urządzeniem mobilnym, lub bez niej - wtedy różdżkę zastępuje nasz smartfon. Jeśli nie skusicie się na zakup podstawowego atrybutu czarodzieja, to nic wielkiego nie stracicie - dla obu typów graczy (dla tych z różdżką i dla tych bez) zostaną stworzone osobne rodzaje rozgrywki.

Zdobądź je... To znaczy, zabij je wszystkie!

Zdobądź je... To znaczy, pokonaj je wszystkie!

Jak długo będziemy musieli czekać na premierę Magussa? Pomimo tego, że różdżka oraz  system walki są już gotowe, to nadal gra wymaga wiele pracy. Tak przynajmniej twierdzą twórcy, którzy mają w planach zorganizowanie kolejnej zbiórki na Kickstarterze i przeznaczenie zebranych wtedy środków na dokończenie gry. Premiera? Gdzieś w 2017 roku. [źródło: maguss.orgengadget.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze