Gazyliardy $ znikają z kont

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Październik 2016
  • Komentuj 1

Łatwo przyszło, łatwo poszło

Łatwo przyszło, łatwo poszło

GTA Online od samego początku trapią problemy związane z cheaterami. Wczoraj Rockstar poinformował, że całą nielegalnie zdobytą kasę konfiskuje, a gracze którzy korzystali z modów dostają tymczasowego bana. A to nie koniec. Gra, w której wcielamy się w przestępców, oszustów i morderców chce, żeby jej użytkownicy pozostali czyści, ale każdy kto odpalił GTA Online i spędził w nim kilka godzin, na pewno spotkał się z osobami, których bohaterowie nagle stawali się bogaci. Obrzydliwie bogaci dodam. Tak obrzydliwie bogaci, że mogli pozwolić sobie na najdroższy sprzęt i najlepsze gadżety co sprawiało, że normalni gracze w starciu z nimi nie mieli szans. Zobaczcie choćby tego kolesia u dołu, któremu Rockstar zabrał ''majątek życia'', zadowolony z tej akcji się nie wydaje:
Suma 117,944,768,843 dolarów na pewno robiła wrażenie, a takich rekwizycji ze strony Rockstara było naprawdę dużo. Na reddicie gracze, którzy skorzystali z modów, tłumaczą, że był to jedyny sposób na zdobycie najfajniejszych rzeczy dostępnych w GTA bez potrzeby spędzenia w niej kilkuset godzin. Argument trafny? A co z graczami, którzy zdążyli swoje nielegalne fortuny już wydać? Nie ma im czego zabierać to ominie ich gniew Rockstar? Nie do końca, bo wszystkich korzystających z modów i haksów, oprócz czasowego zawieszenia konta, tak czy siak czeka... reset wszystkich swoich postaci. Oznacza to 0 kasy, 0 pojazdów, 0 nieruchomości i powrót do pierwszego poziomu.

Drugiej szansy na poprawę już nie będzie

Drugiej szansy na poprawę już nie będzie

Jeżeli takie działanie nie zmusi delikwenta do zmiany zachowania to drugiej szansy już nie dostanie - Rockstar zwyczajnie zablokuje jego konto. Na zawsze. Firma dodaje, że od decyzji o zwieszeniu lub zbanowaniu konta nie można się odwołać i są one ostateczne. Niestety deweloper nie ujawnił jaką kwotę udało się zarekwirować, ale takie sumy jak u Carbine King'a nie zdarzały się wcale tak rzadko. 120 milionów tu, kilka miliardów tam i Red Dead Redemption 2 na PC ufundowane ; ) Ale jest też druga strona medalu - wielu graczy argumentuje, że nie miało za dużo do powiedzenia w momencie kiedy jakiś moder zaczął rozdawać wszystkim graczom w sesji pieniądze. Tacy też zasługują na wieczne potępienie i wyzerowanie swojego progresu? Niekoniecznie, bo pewien gracz dostał komunikat, w którym Rockstar informuje jedynie o przepadku pieniędzy: fyu2lrb [źródło: support.rockstargames.com -1support.rockstargames.com -2, kotaku.com, twitter.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze