Game of Jagiellons wiosną

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Październik 2016
  • Komentuj 5

TVP chce konkurować z Grą o Tron?

TVP chce konkurować z Grą o Tron?

Zakładam, że ''Gry o Tron'', czyli serialu na podstawie książek George'a R.R Martina, mało komu trzeba przedstawiać. Megaprodukcję przyćmi niedługo konkurent z Polski, który opowiadał będzie o dynastii Jagiellonów. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski występując przed Radą Mediów Narodowych ujawnił, że na antenie naszej telewizji już na wiosnę przyszłego roku trafią dwa pierwsze odcinki serialu ''Koronowa Królowej'', produkcji opowiadającej o rodzie Jagiellonów mającej być polską wersją ''Gry o Tron''. Scenariusz hitu wiosennej ramówki napisze Maria Ciunelis, scenarzystka takich seriali jak ''Na dobre i na złe'' i ''Samo życie''. Jak utrzymuje prezes Kurski, prace nad serialem nie są jeszcze zbyt zaawansowane. ''W tej chwili (scenariusz-przyp.red) jest rozwijany literacko. Dwa odcinki będą nadawane prawdopodobnie w weekend, od wiosny 2017 roku'' powiedział przed Radą Mediów Narodowych szef TVP.

Władka Jagiełłę zna chyba każdy

Władka Jagiełłę zna chyba każdy

Kto jak kto, ale Jagiellonowie wydają się być dobrym materiałem do zrealizowania o nich serialu. Ich historia w naszym kraju zaczyna się od 1386 roku i sławnego pogromcy Krzyżaków pod Grunwaldem Władysława II Jagiełły. Dynastia panowała w Polsce ponad 200 lat, a akcja serialu ma zostać umiejscowiona w XVI wieku, a więc pod koniec jej istnienia. Jagiellonowie, którzy w tym czasie panowali jeszcze na Węgrzech i Czechach, byli jedną z najpotężniejszych europejskich dynastii, dlatego serial, podobnie jak ''Gra o Tron'', którą będzie niejako się inspirował, ma aż ociekać dworskimi  intrygami i zakazanymi romansami. Niewiadomą pozostaje budżet produkcji, reżyser oraz obsada, a czasu do zapowiadanej na wiosnę premiery nie zostało wcale tak dużo. Skoro dopiero teraz pisany jest scenariusz to ekipie nie zostanie zbyt wiele czasu na zdjęcia i montaż, dlatego w internecie pojawiają się komentarze sugerujące, że zbyt wiele po polskiej ''Grze o Tron'' nie ma co oczekiwać.

Klan na szczęście uratowany

Klan na szczęście uratowany

Co ciekawe nowa produkcja TVP miała zastąpić w ramówce serial Klan, ale fani tasiemca zorganizowali akcję, która zmusiła kierownictwo TVP do przedłużenia umów z twórcami telenoweli. Jak myślicie? Na wiosnę szykują nam coś na kształt ''genialnego'' serialu o Wiedźminie jaki zaserwowano nam kilkanaście lat temu? Czy może ''Koronowa Królowej'' naprawdę okaże się hitem? [źródło: radiozet.plwirtualnemedia.plfakt.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze