Gabe inwestuje w kuchnię

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Listopad 2015
  • Komentuj 3
Gabe Newell of Valve Corp. delivers a keynote presentation at the D.I.C.E. Summit Wednesday, Feb. 6, 2013, in Las Vegas. (Photo by Isaac Brekken/Invision/AP) Jesteście ciekawi czemu nie ma żadnych informacji na temat Half-Life'a 3? Gabe Newell woli póki co inwestować w kuchenne start-upy niż w legendarny dla graczy tytuł.  ChefSteps, bo tak nazywa się firma która zdaje się skradła serce Newellowi, to producenci robota kuchennego o nazwie Joule. Twórcy urządzenia odwiedzili nawet Newella w domu by ugotować dla niego i jego 11-letniego syna pyszny posiłek. ''Przyszli do mnie i to było najlepsze jedzenie jakie kiedykolwiek jadłem. Spektakularne w zamyśle i wykonaniu'' mówił po pokazie. Przyznam, że nie do końca wiem jak działa to urządzenie, moje kulinarne zdolności kończą się w momencie kiedy ktoś wymaga ode mnie czegoś więcej niż ugotowania parówek na śniadanie, ale twórcy opisują je jako idealną maszynę do gotowania we francuskim stylu ''sous-vide'', który polega na gotowaniu jedzenia (zazwyczaj mięsa) w specjalnych próżniowo pakowanych plastikowych torebkach. Zresztą Newell zdążył już wystąpić w reklamie start-upu, choć widać go tylko przez sekundę jak jeden z aktorów (inżynierów urządzenia?) kradnie mu kawę z ręki kiedy ten stoi w korku. Zobaczcie sami:
Firma została założona przez byłych pracowników Mircosoftu Chrisa Younga i Granta Crilly'ego, którzy zrobili na Newellu tak dobre wrażenie, że postanowił zainwestować w nich swoje własne pieniądze. ''Mówili do mnie jak jacyś naukowcy, jak inżynierowie, a nie tak jak sobie wyobrażałem, że rozmawiają ludzie którzy gotują'' mówi dla serwisu Eater szef Valve. ''Ci kolesie są gotującymi nerdami, a sama technologia jest super interesująca. Ich zrozumienie tego co się dzieje podczas gotowania współgrało z moim doświadczeniem jako twórcy rozrywki'' tłumaczy dalej Newell. Valve nie jest w żaden sposób związane z nową inwestycją swojego szefa, choć nie jest nigdzie powiedziane, że na Steamie nie będzie można w przyszłości sprzedawać także robotów kuchennych. A czekający na Half-Life'a 3? Hmm... Cóż, na razie muszą obejść się smakiem pysznego posiłku przygotowanego metodą sous-vide. [źródło: venturebeat.comeater.comeurogamer.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze