Frozenheim wprowadza Turniej Jarlów!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 30 Grudzień 2022
  • Komentuj 0

Deweloperzy Frozenheim wprowadzają nowy, dynamiczny tryb gry –Turniej Jarlów. Gracze skupią się na walce o przetrwanie niczym gladiatorzy na arenie. Zwycięzca może być tylko jeden. W odróżnieniu od standardowej rozgrywki, budowanie osady nie będzie konieczne.

Frozenheim wprowadza Turniej Jarlów!

Frozenheim to gra z gatunku RTS z dodatkami elementów city buildera, stworzona przez Paranoid Interactive i wydana przez Hyperstrange. Tytuł pozwala przenieść się fanom gier strategicznych, którzy lubią planować każdy ruch z wyprzedzeniem, do nordyckich krain zamieszkałych przez wikingów.

W poprzednich aktualizacjach twórcy gry skupiali się przede wszystkim na problemach wskazanych przez społeczność i stworzyli całkowicie nowy system AI. Poprawiło to znacznie pathing jednostek oraz pozwoliło na bardziej angażujące starcia z AI.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z aktualizacją 1.3 jest Turniej Jarlów. To nowy tryb umożliwiający dynamiczną rozgrywkę na specjalnej mapie. Walki odbywają się na ogrodzonych palisadami arenach. Turniej składa się z maksymalnie pięciu rund, a każda z nich z fazy rekrutacji oraz fazy walki. Starcia odbywają się jedno po drugim, z przerwami na rekrutację wojsk.

W zależności od wybranego klanu gracz może rekrutować charakterystyczne dla niego jednostki bojowe. Można decydować o orężu, ulepszać umiejętności i podnosić statystyki, a złoto otrzymane po każdej rundzie inwestować w swojego bohatera lub wojsko. Śmiałkowie rozpoczynają walkę w losowo dobranych parach, a do kolejnej rundy przechodzi ten, którego drużyna przetrwa potyczkę. Z kolei przegrani mogą wrócić do lobby i oglądać resztę zmagań. Niepokonany jarl zostanie okrzyknięty zwycięzcą turnieju.

Oprócz nowego trybu deweloperzy dodali nowe mapy i wprowadzili poprawki do istniejących funkcji. Zaimplementowany został nowy system pogodowy, który wzbogaca dotychczasowe efekty atmosferyczne tak, aby miały wpływ na ruch jednostek, zasięg oraz prędkość ataku, a także na funkcjonowanie osady - oddziaływując np. na produkcję żywności.

Nowy system jest skonstruowany tak, aby gracze mogli czerpać korzyści ze sprzyjających warunków pogodowych. Gęsta mgła może zostać wykorzystana do przeprowadzenia niespodziewanego ataku za linie wroga, a sprzyjający wiatr przyśpieszy przeprawę przez morze. Należy również liczyć się z tym, że zignorowanie niekorzystnych warunków pogodowych może istotnie zaburzyć rozwój osady.

Deweloperzy już teraz pracują nad kolejnymi aktualizacjami, które, jak zawsze, biorą pod uwagę cenny feedback od społeczności graczy Frozenheim.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze