F.I.S.T. to królicza metroidvania

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2021
  • Komentuj 0

F.I.S.T., znaczy Forged In Shadow , to trójwymiarowa gra akcji typu metroidvania, w której króliczy protagonista dzierży gigantyczną mechaniczną Pięść podczas podróży z grupą uroczych postaci po oryginalnym dieselpunkowym świecie. Gra została stworzona przez studio TiGames z Szanghaju i wydana przez bilibili - w ramach inicjatywy PlayStation China Hero Project, która skupia chińskich niezależnych twórców gier.

F.I.S.T. to nowa metroidvania z królikami

Sześć lat temu Legion najechał i skolonizował Torch City, miasto pierwotnie zamieszkiwane przez zwierzęta. Królik Rayton, były żołnierz ruchu oporu, od tego czasu żyje w odosobnieniu. Po tym, jak jego przyjaciel zostaje aresztowany, Rayton odzyskuje swoją mechaniczną pięść i postanawia wrócić do walki. Ale nie spodziewa się, że zostanie zamieszany w wielki spisek z udziałem mafii, rebelii i Legionu.

Eksploruj świat gry typu metroidvania wypełniony dziesiątkami obszarów, wyróżniających się pięknymi motywami oraz projektami poziomów. Zdobywaj nagrody podczas walki i rozwiązywania łamigłówek w niezliczonych komnatach, tunelach i skrótach. Automatycznie ładująca się i wewnętrznie połączona mapa gry sprawia, że pełne szczegółów Torch City jest niezwykle przekonujące i piękne.

Połączenie dieselpunkowej estetyki i architektury w stylu orientalnym tworzy główny styl wizualny Torch City, który eksponuje świat z wyraźnym kontrastem między futrzanymi zwierzętami a mechaniczną armią. Grę stworzono na silniku Unreal Engine 4, co w połączeniu z renderowaniem opartym na fizyce i niezwykle szczegółowymi teksturami daje doskonałą jakość wizualną 3D i przenosi gatunek na zupełnie nowy poziom.

F.I.S.T. dostępne jest aktualnie na PlayStation 4 oraz 5, a z czasem zawędrować ma również na PC. Cena? Okołom 124 złote.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze