Far Cry 5 - cała kampania w co-opie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Październik 2017
  • Komentuj 6

Dostępnego od lutego przyszłego roku Far Cry 5 będzie można w całości przejść w co-opie. Ubisoft na trailerze pokazuje jak ta opcja będzie działać.

W przypadku Far Cry 5 na pewno nie obejdzie się bez kontrowersji, bo gra zabiera nas do stanu Montana w Stanach Zjednoczonych gdzie religijni radykałowie z Projektu Bram Edenu terroryzują mieszkańców hrabstwa Hope. Gracz wciela się w policjanta, którego zadaniem jest rozbicie sekty kierowanej przez niezrównoważonego psychicznie Josepha Seeda.

Całą fabułę i wszystkie misje poboczne można przejść wraz ze znajomym

Ubisoft ogłosił, że całą kampanię fabularną, za wyjątkiem wprowadzenia i samouczka, będzie można przejść wraz ze znajomym. Jak to wszystko będzie działało? Jeden z Was zostanie hostem gry i to u niego będą zapisywały się postępy kampanii. Tylko host będzie miał opcję przyjmowania zadań i wynajmowania osiłków do pomocy. Gracz będący gościem zachowa całe doświadczenie, pieniądze, uzbrojenie i talenty zdobyte w grze w co-opie. Na blogu Ubi napisało tak:

Znajomy do wynajęcia pojawi się jako spersonalizowana postać, która może walczyć u twojego boku przez całą przygodę, płynnie dołączając, gdy zajdzie taka potrzeba, a komunikację zapewni wam czat głosowy. Walcząc ramię w ramię, będziecie mogli dzielić się amunicją i apteczkami, a jeśli zechcecie wystawić waszą przyjaźń na próbę, możecie nawet włączyć bratobójczy ogień.

Naturalnie nikt Was nie zmusza do grania we dwóch, jeśli nie macie ochoty na co-opa to oczywiście nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeśli jednak będziecie chcieli pograć ze znajomymi przez sieć (nie ma matchmakingu, zagramy tylko z ludźmi z listy znajomych), a Far Cry'a 5 gracie na konsoli to musicie przygotować się na dodatkowy wydatek w postaci PlayStation Plus i Xbox Live Gold, gracze na PC opcjami sieciowymi będą cieszyć się za darmo. 

Piąta odsłona Far Cry pojawi się na komputerach osobistych, Xboxach One i PlayStation 4 dokładnie 27 lutego przyszłego roku.

[źródło: far-cry.ubisoft.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze