Fala zwrotów No Man's Sky

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Sierpień 2016
  • Komentuj 28

Twarde lądowanie No Man's Sky - 90% graczy znika kilka dni po premierze

Twarde lądowanie No Man's Sky - 90% graczy znika kilka dni po premierze

Nakręcali, nakręcali i... zaliczyli twarde wylądowanie. No Man's Sky ewidentnie nie spełnił Waszych oczekiwań, bo nie tylko spora część z Was w dzieło Hello Games już nie pogrywa, ale teraz także żąda zwrotu pieniędzy. Kilka dni temu Asia pisała, że z No Man's Sky zniknęło 90% graczy. Choć sam ten fakt jakąś ogromną nowością nie jest, bo takich przypadków na rynku gier było mnóstwo, to już fala niezadowolonych klientów, którzy chcą odzyskać zainwestowane pieniądze powinien uruchomić dzwonki alarmowe w głowach deweloperów. Mnie hype na No Man's Sky ominął. Pomyślałem sobie, że zanim wyłożę pieniądze na, co by nie było, grę indie, to poczekam sobie na opinie profesjonalistów. Wśród nich głosy okazały się być tak samo podzielone jak wśród graczy - jedni grą się zachwycali, inni narzekali na nieco nudnawą rozgrywkę. Ostatecznie NMS nie kupiłem, ale wygląda na to, że wielu z Was, którzy na zakup się zdecydowali, chce odzyskać swoje pieniądze. Co ważne, sklepy takie jak Steam, PSN czy Amazon wydają się nie mieć problemów ze zwracaniem niezadowolonym graczom ich gotówki. Jeśli użyli właściwych argumentów.

NMS na Steamie dostał nawet specjalną ramkę z informacją

NMS na Steamie dostał nawet specjalną ramkę z informacją

Steam pozwala na oddanie każdej gry, o ile mamy ją krócej niż dwa tygodnie, albo nie spędziliśmy w niej dwóch godzin. Ale w przypadku NMS, kiedy gracze zwrócą uwagę na kilka irytujących bugów, czy brak obiecanego multiplayera, Steam może oddać pieniądze nawet i po dłuższej przygodzie. Każde tego typu zgłoszenie zespół Steama rozpatruje osobno, dlatego niektórzy pieniądze dostali, a inni nie. Podobną politykę stosuje Amazon, Sony z kolei odda Wam pieniądze w ciągu 14 dni od zakupu pod warunkiem (trochę dziwnym powiem Wam), że... nie zaczęliście gry jeszcze ściągać... W każdym razie, jeśli czujecie, że pieniądze na No Man's Sky wydaliście pod wpływem pociągu o nazwie hype, to macie szansę je odzyskać. Na różnych forach ludzie mówią, że po prostu trzeba próbować aż do skutku. A jak Wam się grało w No Man's Sky? Czy twórcy z premedytacją mijali się z prawdą kiedy mówili o niektórych aspektach, czy to zbyt wygórowane wymagania graczy, nakręcane jeszcze wspomnianym hypem, sprawiły, że tak chętnie oddajemy NMS?

Hello Games ma kłopocik

Hello Games ma kłopocik

[źródło: steam.comreddit.comneogaf.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze