Fable Fortune rusza w lipcu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Czerwiec 2017
  • Komentuj 0

Lionhead już nie ma, ale na szczęście nie oznaczało to zamknięcia wszystkich projektów studia, bo karcianka Fable Fortune zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Brytyjczycy z Lionhead rok temu zostali zamknięci przez wszechpotężny Microsoft. Tym samym życie skończyło studio, które dało nam takie gry jak legendarne już dziś produkcjie z serii Black&White oraz Fable. 

Na gruzach Lionhead wyrosło jednak Flawing Fowl Studios, złożone w dużej mierze z byłych pracowników studia z głową w lwa w logo. To oni podjęli rękawicę, dogadali się z gigantem z Redmond co do użycia licencji na grę i postanowili dokończyć pracę nad karcianym Fable Fortune.

Gra debiutuje 11 lipca w Early Acces

Efekty ich pracy poznamy 11 lipca kiedy Fable Fortune pojawi się na Xboxie One i komputerach PC w ramach płatnego Early Access. W grze wcielimy się w jednego z szcześciu bohaterów, każdy dysponujący innymi kartami oraz umiejętnościami. Do wyboru będzie oczywiście rozgrywka PvP oraz pełnoprawny co-op.

W zamyśle twórców Fable Fortune ostatecznie stanie się dostępna dla wszystkich zainteresowanych za darmo, to jednak planowane jest dopiero na okolice tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. 

Fable Fortune łatwo mieć nie będzie, bo na rynku jest już kilka całkiem niezłych karcianek, że wspomnę tylko o Hearthstone'ie od Blizzarda i Gwincie od CDP Red. Ale zdrowa konkurencja na pewno nikomu nie zaszkodzi. 

Karciane Fable nawiąże równorzędną walkę z grami Redów i Blizzarda?

[źródło: steam.com, fable-fortune.com ]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze