Epic zebrało już 50 mln dolarów dla Ukrainy

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 25 Marzec 2022
  • Komentuj 0

Epic przeznacza wszystkie wpływy z Fortnite z okresu od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022 na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Xbox dołącza do firmy i przeznacza osiągnięte w tym czasie wpływy netto z Fortnite na ten sam cel, dzięki czemu będzie można pomóc większej liczbie osób z Ukrainy.

Epic zebrało już 50 mln dolarów dla Ukrainy

Jakie zakupy liczą się do pomocy ludziom dotkniętym wojną w Ukrainie?  Przekazane zostaną wszystkie zakupy za rzeczywiste pieniądze, dokonane w okresie od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022. Obejmuje to V-dolce, Ekipę Fortnite, podarunki karnetów bojowych i pakiety kosmetyczne, takie jak Pakiet Przybysz z Pustki, sprzedawane za prawdziwe pieniądze. Zawarte zostaną także zakupy elementów kosmetycznych w grze oraz kart z V-dolcami dokonane w sklepach fizycznych, jeśli będą zrealizowane w powyższym okresie.

Nie będą się liczyć zakupy za V-dolce w Fortnite, gdyż nie są to zakupy za prawdziwe pieniądze. 100% wpływów Epic Games z Fortnite równe jest cenie brutto zakupów w grze Fortnite oraz zrealizowanych zakupów w sklepach fizycznych we wspomnianym okresie, po odjęciu podatków, opłaty pośredników płatności, refundacji, zwrotów i rewersów.

Microsoft z kolei przeznacza wszystkie wpływy netto ze sprzedaży treści Fortnite w Microsoft Store w okresie od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022 we wszystkich krajach, w których sprzedawane jest Fortnite. Wpływy netto są równe wpływom brutto pomniejszonym o zwroty i obciążenia zwrotne (tzw. chargeback), koszty fakturowania, koszty przepustowości, koszty operacyjne oraz podatki.

Stan na 22 marca: Zebrano 50 000 000 USD na pomoc humanitarną dla osób poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze