Epic Games Store dostanie grupy

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 21 Marzec 2021
  • Komentuj 1

Wiecie dobrze, że ja tam kibicuję Epic Games w rywalizacji z Valve. Monopol na rynku nie jest dobry i o ile niektóre praktyki pierwszej firmy są mocno kontrowersyjne, tak wierzę w nich. Zwyczajnie przyda nam się alternatywa dla Steama, a ja gram w gry, a nie w sklepy, więc nie zamierzam być fanem żadnej platformy. Niemniej nie zamierzam kłamać, że Epic Games Store ubogie jest w funkcji, działa jakby chciało, ale nie mogło i generalnie do ideału mu daleko. To jednak z czasem (podobno) ma się zmienić.

Epic Games Store wprowadza system grup i funkcje społecznościowe

Twórcy chcą przekształcić Epic Games Store w miejsce, w którym możecie nawiązać kontakt ze znajomymi pomiędzy platformami, bezproblemowo dołączyć do grup przez czat głosowy i prowadzić wspólnie rozgrywkę, nie tracąc ani chwili. Nadchodzi wiele niesamowitych funkcji (tak deklaruję Epic Games!), a pierwszym etapem jest system grup.

W przyszłości program uruchamiający Epic Games będzie miał nowy system dla grup, który umożliwi graczom łączenie się w grupy i komunikowanie głosem, wiadomościami tekstowymi i nie tylko. Do grupy można dołączyć i opuścić ją w dowolnym momencie rozgrywki, a sterowanie jest rozdzielone pomiędzy poszczególnych członków.

Nadchodzący system dla grup będzie miał opcję „Okno aktywnej grupy”, specjalne okno dla grupy z którą akurat się komunikujecie. W oknie dostępnych będzie mnóstwo opcji do komunikacji i rozgrywki ze znajomymi i członkami grupy.

Żadna jedna osoba nie jest wyłącznym gospodarzem grupy, więc jeśli ktoś musi się rozłączyć, pozostali mogą kontynuować. W oknie grupy każda osoba może kontrolować swoje ustawienia dźwięku i wideo. Każdy może również zaprosić innych graczy i ograniczyć dostęp do grupy.

W marcu do Epic Games Store trafią karty graczy! Wybierając znajomą osobę w panelu społecznościowym, zobaczycie jej kartę gracza, która da Wam mnóstwo nowych opcji. Karta umożliwia graczom kluczowe działania w zarządzaniu relacją oraz pokazuje wspólnych znajomych. W przyszłości możliwe będzie również dołączenie do grupy wyświetlanej osoby, zaproszenie jej do nowej grupy, a nawet spersonalizowanie karty gracza.

Jak zatem sami widzicie EGS raczkuje, ale powoli dodaje coraz to więcej funkcji. Daleko mu do opcji Steama, ale pytanie – czy wszystkie są potrzebne? Na to będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze