E3 2018 #5 Ubisoft

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 12 Czerwiec 2018
  • Komentuj 4

Wcześniejsze konferencje omówiliśmy na szybko, postanowiłam jednak docenić Francuzów za perfekcyjne przygotowanie pokazu. Należy im się kilka słów uwagi na wstępie, nim przejdę do samych gier zaprezentowanych w LA. Bardzo mocno starają się pokazać nam, że chwilowe problemy firmy, za które do tej pory im się obrywa, to przeszłość. Cieszmy się więc, że mimo wszystko oni nie stracili szacunku do swoich fanów i przygotowali konferencję wysokiego poziomu, gdzie oprócz fantastycznych trailerów dostawaliśmy również soczyste gameplaye, kilka słów wyjaśnienia, spore show i konsekwentne trzymanie się wyznaczonej rok temu ścieżki. 

Przejdźmy więc do gier, bo pokazali sporo dobrego. Na wszystkie gry zapowiedziane w zeszłym roku czekałam bardzo mocno trzymając kciuki. Wszystkie - póki co - spełniają oczekiwania.


Beyond Good And Evil 2

W ubiegłym roku beczałam razem z Michellem Ancelem, którego w tym roku niestety zabrakło. Nie zawiodło jednak to co pokazali. Ewidentnie widać, że dostaniemy nawiązania fabularne do jedynki. Mamy też mniej więcej zarys skali, w jakiej odbywa się historia. Pif, paf, wybuchy, przezroczyste pancerze,a  to wszystko by dostać się do załogi naszego statku. Bohaterowie szaleni i super kreatywni, więc może szykuje się ''nowe'', wspaniałe uniwersum na kolejne gry? Zdecydowanie warto śledzić grę, bo Ubisoft zdaje się podchodzić do niej bardzo uczuciowo. Była moc.


Skull & Bones

Wszystko czego nie dało nam Sea of Thieves pojawi się w Skull and Bones. Już w ubiegłym roku z Adamem wywiesiliśmy języki z wrażenia, a teraz wiem, że siedząc w studiu frenzy mentalnie przybija mi piątkę, bo kochany takie klimaty i skoro czekaliśmy rok, to poczekamy jeszcze trochę. Warto, bo z tego co widać po krótkim gameplayu kooperacja między graczami stanowi niesamowicie istotną rolę w pokonywaniu przeciwników. Tym bardziej, że pogoda i zjawiska atmosferyczne nie stoją po naszej stronie. Urzekło mnie nawiązanie do Piratów z Karaibów, gdy trójka bohaterów przystawiała sobie broń jednocześnie, jak również śpiewane w porcie ''Whisky Song''. Ahoj przygodo!


Assassin's Creed Odyssey

Nowe AC wychodzi dość prędko po egipskiej przygodzie i to niestety widać. Bo po raz kolejny dostajemy coś co już było, w tym wypadku mechanikę. Za to kompletnie zmienia się historia i nasze pojmowanie środowiska asasynów. Bardzo cieszy mnie przeniesienie tej części do czasów wojny Sparty z Grecją. Dodatkowo z krótkiego fragmentu przemawia do nas ładnie zaprojektowana grafika i dwoje przyzwoicie wyglądających bohaterów. Pewne jest to, że Ci, którzy bawili się rewelacyjnie w Origins, będa bawili się równie dobrze w Odyssey.

Pojawiło się kilka opinii, że co to za Assassin's Creed bez wątku Templariuszy w tle, ale jestem w stanie zaufać, że mimow szystko ta historia będzie całkiem porywająca.Wraca też orzeł z poprzedniej części, ale pojawiły się również lekko mitologiczne wątki, jak choćby płonące miecze (które zapewne rozszerzą mechanikę o drobny crafting). Chociaż wiele gier wygląda rewelacyjnie, no to Odyssey graficznie jest piękne. Pełne nasyconych kolorów i charakterystycznych budynków. 


The Division 2

O The Dhivision wspominalismy już przy okazji innych konferencji, ale Ubisoft starał się opowiedzieć więcej i mocniej zachęcić do gry. Z tym ty tułem mam problem, bo z jednej strony na początkowym trailerze uznałam, że to kompletnie nie dla mnie, to z czasem zaczynam się przekonywać i chyba nawet zdecyduję się sięgnąć po niego samodzielnie.


Transference

O tej grze od roku mam jedno zdanie. ''Nie wiem co to, ale czemu tylko na VR?!''. I faktycznie dziwne, pomysłowe, może w końcu coś innego. Wiadomo, z czym dokładnie się to je zobaczymy z czasem, ale chciałabym mieć tego VRa. :)


Just Dance 2019

Dziękuje Ubi za tę Pandę! Serio, rozpoczęli całonocne warowanie przy konferencjach z przytupem i rozbudzili zaspaną już i lekko podirytowaną branżę. Było wesoło, starali się zrobić super show i to im się udało, więc nie ma co narzekać, że wiocha, bo przy Just Dance każdy by sobie chętnie pofikał! I'm still standing. yeah, yeah, yeah! 


Mario + Rabbids Kingdom Battle

Muzyka na żywo sprzeda wszystko. Gdyby pokuszono się na to np przy Ori And The WHisps of The Wind, to zobaczie jaka by była konkurencja dla Ubisoftu. A tak Francuzi po raz kolejny mają show (na spólkę z Sony), po raz kolejnyw zruszają swoją wrażliwością, i po raz kolejny sprzedaję duszę Yves'owi. No bo pamiętajmy, że nawet robiąc małe gry, Ci ludzie sa pasjonatami tak jak my. Mają prawo uronić łzę dumy, a zwłaszcza tacy delikatni Francuzi. :) Zobaczcie twórcę Mario, w trakcie konferencji.


The Crew 2

Oj, konkurencja dla Forzy Horizon 4. Ciekawe jak sprawdza się beta, ale ja bym sobie popływała tymi łódeczkami! Od dłuższego czasu wygląda to bardzo przyjemnie, chociaż klimat Forzy trafia do mnie ciut bardziej, to chyba Forze wcisne chłopakowi, a sama wybiorę The Crew 2. :)


Oprócz tych trailerów i fantastycznych zapowiedzi Ubisoft zapowiedział darmowy tydzień z For Honor, który zaczął się już w nocy. oczywiście wrzucają do gry nową zawartość, ale czy to nie za późno? Do tego Trials, który jest tak dziwny, jak sam reprezentant gry na konferencji, oraz zapowiedź dokumentalnego filmu o weteranach obecnych w R6. Trochę mało Rainbowa, ale bierzemy co dają.

Dla mnie mocne 5+ dla Ubisoftu za ten sprawdzian. Świetny początek nocy!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze