E-sport = brak dziewczyny

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 02 Luty 2017
  • Komentuj 1

Lunatic - Hai, profesjonalna drużyna Overwatch

Lunatic - Hai, profesjonalna drużyna Overwatch

Zbyt osobiste kontakty fankami mogą się skończyć źle - o ile jesteście e-sportowcem z Korei Południowej. Zawodnicy z Lunatic grający w Overwatcha zostali odsunięci od drużyny za flirtowanie z dziewczynami. Kultura wschodnia jest dla nas pełna zaskakujących zasad etycznych. Gwiazdy z Korei Południowej od najmłodszych lat porzucają proste życie na rzecz ostrych treningów i surowych zasad. Dziewczynki, które marzą o karierze, od 13 roku życia są intensywnie szkolone na gwiazdy biorąc udział w lekcjach śpiewu, tańca, a nawet podpisując umowy, które zabraniają im wiązać się zanim skończą 29 lat. Okazuje się, że nie tylko idole sceniczni żyją w tej kulturowej klatce. Dotyczy to także e-sportowców.

Najgorętsze nazwiska e-sportu w Korei!

Najgorętsze nazwiska e-sportu w Korei!

Zawodnicy z Lunatic-Hai, Lee Tae Jun i Geum Dong, zostali przyłapani na kontaktach z fankami, za co trafili na ławkę rezerwowych w trakcie trwającego właśnie drugiego sezonu OGN Overwatch APEX. W związku z tym, prawdopodobnie nie zagrają do końca eventu, czyli do kwietnia. Będzie to niewątpliwie miało wpływ na rozwój drużyny. Obaj panowie są świadomi przewinienia, i kiedy sytuacja wyszła na jaw przyznali się, umieszczając publiczne przeprosiny.
Hej. Z tej strony Lee Tae Jun z Lunatic-Hai. Pisze, by przeprosić Was za incydent, który od paru dni jest omawiany na serwisach społecznościowych. Kontaktowałem się z paroma fankami przez social media w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Po pierwsze, chciałbym szczerze przeprosić osoby, które wymieniały ze mną wiadomości. Moje niedojrzałe zachowanie spowodowało wiele bólu i szczerze za nie przepraszam. Chciałbym także głęboko przeprosić moich fanów, których zasmuciło moje zachowanie. Wiem, że moi fani szczerze mnie dopingowali, więc żadne słowa nie oddadzą tego jak mi przykro. Jest mi bardzo przykro. Chce też przeprosić moich kolegów z drużyny i załogi. Jest mi przykro. Nauczyłem się wiele przez ten incydent. Mam zamiar poświęcić czas na refleksje i głęboko przemyśleć sytuację. Obiecuję, że to się nigdy nie powtórzy, a z moich działań będą wyciągnięte konsekwencje. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Lee (środek) i Geum (rudy na dole)

Lee po środku

Cześć. To ja Geum-Dong - Geun z Lunatic-Hai. Kontaktowałem się z moimi fankami i prosiłem je o prywatne spotkania i zdjęcia. Przyznaje, że robiłem to wiele razy zanim zostałem złapany. To było zachowanie niegodne profesjonalnego gracza, jestem zażenowany i żałuję tego,bo wiem, że kontaktowanie się z fanami przez social-media stawia w złym świetle załogę i team. Zawsze wiedziałem, że nie powinienem tego robić i nie jest to godne mojej pozycji. Nie mogłem się jednak powstrzymać. Głęboko żałuję kilkukrotnych, prywatnych kontaktów z fanami i przepraszam za moje krzywdzące zachowanie wobec fanów. to, którzy kochają nas i nasz zespół. Kiedy mnie pierwszy raz złapano, nie sądziłem, że to taki wielki problem, ale kiedy piszę te przeprosiny, zdaje sobie sprawę jak naiwny byłem. Przepraszam, że uświadomiłem sobie złe zachowanie dopiero w trakcie pisania przeprosin. Przepraszam także ludzi, którym sprawiłem przykrość, tak jak fanów, którzy wierzyli we mnie, obsługę, i oczywiście resztę teamu, za szkody jakie wyrządziłem.
Jak widać chłopcy czują się zawstydzeni całym szumem medialnym wokół ich spraw sercowych. Pytanie tylko czy możemy nastoletnich chłopaków karać za to, że szukają uwagi u płci pięknej? Niestety, relacja idol-fan na wschodzie jest zupełnie inna niż u nas. Panowie maja szczęście, że sprawa nie miała gorszych konsekwencji. Dalej marzycie o karierze e-sportowca? :) [Źródła: kotaku.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze