Powstanie dokument o e-sporcie. Chodzi o hazard i CS:GO

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Styczeń 2016
  • Komentuj 3

Na swoje ulubione drużyny potrafimy stawiać duże sumy

                      Na swoje ulubione drużyny potrafimy stawiać duże sumy

Hazard, e-sport i CS:GO. Te trzy pojęcia będą motywem przewodnim dokumentu realizowanego przez Sky Sports mającym pokazać szerokiej publiczności miejsce w jakim znajdują się obecnie wirtualne sporty. Autorzy nienazwanego jeszcze filmu swoje prace rozpoczęli w poniedziałek od wpisu na Reddicie, w którym proszą społeczność o dzielenie się swoimi doświadczeniami z obstawianiem meczów Counter Strike: Global Offensive. Reakcje ludzi były bardzo różne. Część graczy szybko doszła do wniosku, że będzie to kolejny tendencyjny materiał, w którym telewizja chce pokazać jak złe są gry komputerowe i jak to młodzież traci gazyliardy dolarów na coś tak szkodliwego jak hazard. Zawsze przecież znajdzie się ktoś niezadowolony kto chętnie podzieli się swoimi przykrymi doświadczeniami i obraz o e-sporcie gotowy. Tymczasem twórcy filmu, reżyser Joel Dale i nieujawniony na razie współproducent, zapewniają że nie o oczernianie im chodzi. ''Nie robimy tego by zniszczyć to co kochamy'' powiedział Dale w rozmowie z PCGamesN.com. Przekonuje przy okazji, że sam spędza przy CS'ie około 40 godzin w tygodniu, zdarzało się też mu brać udział w amatorskich turniejach.

Czy e-sport naprawdę ma problem?

Czy e-sport naprawdę ma problem?

Dlaczego akurat hazard i e-sport? Dale kolejny raz odwołuje się do swoich doświadczeń i ujawnia, że on i jego partner ''mają problem z hazardem i chcieliby się dowiedzieć czy jest ktoś jeszcze kto doświadczył tego w ramach e-sportu''. Jak przyznaje zdarzało mu się wydawać tysiące prawdziwych dolarów na obstawianie meczów i zakup skórek na bronie. Dale jest świadom, że dzięki umowom sponsorskim, także z firmami zajmującymi się obstawianiem meczów, e-sport może rozwijać się w takim tempie jak obecnie. Z drugiej strony nie może nie zauważyć, że hazard w cybernetycznych dyscyplinach jest często w ogóle nieregulowany, a pieniądze wydają głównie niepełnoletni. Niestety e-sportowi nie są również obce afery związane z obstawianiem meczów. Co jakiś czas na światło dzienne wypływają informacje mówiące o tym, że taki a taki gracz/zespół brali udział w ustawianiu wyników spotkań co zazwyczaj kończy się długimi, często dożywotnimi, dyskwalifikacjami. Znane są też przypadki brania środków wspomagających, a nawet bójek. Do powstania filmu jeszcze daleka droga. Sky Sports poprosiło twórców o rozpoczęcie przygotowań do kręcenia filmu dopiero w zeszły weekend. Teraz jesteśmy w kilkumiesięcznej fazie zbierania faktów i opinii na temat tego w jaki sposób hazard wpływa na e-sport. Wygląda na to, że dokument dostanie reżysera, który zagadnienie zna nie tylko z często niepochlebnych i nie do końca wnikliwych przekazów medialnych. Celem producentów ma być pokazanie ''zalet i wad hazardu w branży gier komputerowych''. Czy się uda? Przekonamy się pewnie jeszcze w tym roku. 570413 [źródło: calvinayre.compcgamesn.comreddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze