Dungeons & Dragons w kinach w 2021

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Luty 2018
  • Komentuj 8

Chris McKay, reżyser “Lego Batman Movie” oraz pozostającej w tajemnicy produkcji o Nightwingu, jest w trakcie rozmów z Paramount Pictures dotyczących reżyserii zapowiedzianego na 2021 rok filmu w uniwersum Dungeons & Dragons.

Jeśli idzie o filmy, to dziś branżowe media rzuciły się na zapowiedź przygód Sonica (mają pokazać się w 2019 roku), ale adaptacja prekursora całego gatunku gier RPG, który światło dzienne ujrzał w 1974 roku, wydała mi się nieco ważniejsza.

Kości zostały rzucone, wypadnie 20?

Niestety, o produkcji nadal bardzo mało wiadomo, ale portal Variety donosi, że Chris McKay, czyli facet, który stworzył “Lego Batman Movie”, prowadzi właśnie rozmowy z Paramount Pictures w sprawie objęcia posady reżysera filmowej adaptacji D&D. Będzie to drugie podejście do stworzenia filmu w tym uniwersum. W 2000 roku do kin trafił D&D w reżyserii Courtney'a Solomona, ale okazał się klapą nie tylko finansową, ale także artystyczną. Mimo obecności takich nazwisk jak Jeremy Irons czy komik Marlon Wayans na IMBD film osiągnął ocenę 3.7.

Film z 2010 roku okazał się horrorem

W roli producentów mają wystąpić Brian Goldner oraz Stephen Davis - obaj pracujący dla właściciela marki Dungeons & Dragons, firmy Hasbro. w 2015 roku Hasbro wygrało spór prawny z Sweetpea Entertainment o prawa do filmu i od tego czasu ma ''pracować'' nad adaptacją.

Tworzeniem filmu zajmie się nowo powstałe studio AllSpark, dla którego będzie to pierwszy tego typu projekt. Bardzo ważny projekt należy dodać, bo Paramount chciałoby zamienić AllSpark w takiego samego kolosa, jakim dziś jest Marvel Studios.

[źródło: variety.comew.comcomicbook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze