Drizzt Do'Urden Salvatore'a wraca

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 13 Luty 2018
  • Komentuj 7

Fani książek z uniwersum Forgotten Realms zapewne mają na półkach książki z serii Baldur's Gate, serii o drowie z Menzoberranzan, czy cykl Wojna Pajęczej Królowej. I z pewnością ich serca zabiją szybciej, gdy usłyszą, że R.A Salvatore wypuszcza kolejny tom, a właściwie całą trylogię o Drizztcie i jego towarzyszach, a pierwsza część nazywać się będzie Timeless.

Pierwszy tom całkiem nowej trylogii ma opowiadać o czasach kiedy Drizzt pod okiem swojego ojca i mistrza Zaknefeina dorastał w Mieście Pająków na najlepszego z najlepszych szermierzy, przyjaźni Zaknefeina z Jarlaxle oraz ambitnych służkach Lolth. Jak zwykle w Podmroku możemy spodziewać się intryg, podłości i kobiecej dominacji.

Książka będzie miała objętość ok 430 stron i premiere będzie miała 18 września. Na polskie wydanie przyjdzie nam jednak trochę pcozekać, ale stali bywalcy Forgotten Realms mogą zamówić ją w preorderze na Amazonie. Jest to zresztą jedno ze źródeł, które zdradziło powstawanie nowej powieści. Również popularny dziennikarz-kulturoznawca i bloger Matt Adler potwierdził tę informacje, zdradzając, że wydawnictwo Harper Voyager będzie odpowiedzialne za wszystkie trzy tomy.

Ja już nie mogę się doczekać powrotu do Podmroku. Chwała niech będzie Lolth!

[Źródła: nerdist.com800ceoread.comenworld.org]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze