Dota 2 z kolejnym rekordem puli nagród

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 30 Sierpień 2020
  • Komentuj 0

Dota 2 co roku pobija samą siebie, jeśli chodzi o pulę nagród w mistrzostwach świata. Co jest zabawne, bo jeśli chodzi o popularność to gra ta jest zdecydowanie w tyle względem takiego League of Legends. Niemniej społeczność produkcji jest niezwykle oddana, a samo Valve nie szczędzi pieniędzy na zawody The International. Nie inaczej jest w tym roku, chociaż wciąż nie wiadomo, kiedy turniej się odbędzie!

The International 2020 ma w puli ponad 34 693 287 dolarów!

The International 2020 albo The International 10, jak jest też nazywane, już przebiło zeszłoroczną pulę nagród. W chwili pisania tego newsa w puli znajduje się 34 693 287 dolarów – dla porównania w  zeszłym roku zebrano 34 440 068. Mamy zatem zupełnie nowy rekord, a biorąc pod uwagę, że zbiórka jeszcze się nie zakończyła (nie wiadomo, kiedy dojdzie do końca!), teoretycznie można założyć, że w tym roku mistrzostwa w Dota 2 przebiją próg 35 milionów dolarów.

Czy jest to w jakiś sposób istotne? W zasadzie tak i to z dwóch powodów. Po pierwsze, lwią część tej puli stanowią wpłaty graczy. Valve udostępnia w okresie przed zawodami specjalnego battle passa z którego dochody przeznaczane są właśnie na mistrzostwa świata w Dota 2. W ten sposób społeczność dokłada się do puli nagród o jaką powalczą profesjonalni gracze. Co roku jest to coraz wyższa kwota.

Po drugie z powodu pandemii na świecie, Valve zdecydowało o przesunięciu zawodów. Do tej pory deweloperzy nie podali konkretnego terminu The International 2020, więc mamy sytuację w której zebrano tak dużo pieniędzy na właściwie niezapowiedziany turniej. Tylko twórcy Dota 2 byliby w stanie coś takiego osiągnąć :). Jest wielkie prawdopodobieństwo, że mistrzostwa świata odbędą się dopiero w 2021 roku.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby całość udało się zorganizować w przystępnym czasie. Swoją drogą, ktoś z Was grywa tutaj w Dota 2?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze