Do Shadowlands trafimy pod koniec października

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 03 Wrzesień 2020
  • Komentuj 1

World of Warcraft jest z name już od 16 lat. Kawał czasu, prawda? World of Warcraft Classic świętował 26 sierpnia swoje pierwsze urodziny. Szybko zleciało, prawda? Zatem pora dobić Was kolejny raz – Shadowlands będzie ósmym już dodatkiem do króla MMORPG. I wiecie co? Zadebiutuje już niedługo, bowiem 27 października!

World of Warcraft otrzyma ósmy dodatek 27 października!

Za rozerwanym niebem Azeroth czeka miejsce pełne nieskończonych cudów i grozy. Zaświaty. Kraina Cieni (Shadowlands), gdzie dusze zmarłych śmiertelników pokutują za swe przewiny lub odbierają wieczną nagrodę i odkrywają nowy cel swego istnienia. Już 27 października bohaterowie Przymierza i Hordy rozpoczną wykuwanie własnego przeznaczenia w zaświatach wraz ze światową premierą World of Warcraft: Shadowlands!

Dotarłszy do Krainy Cieni, bohaterowie Azeroth szybko odkryją, że w zaświatach zapanował chaos. Prawe dusze nie mogą liczyć na sprawiedliwy osąd i w rezultacie są wtrącane w wieczne ciemności Czeluści (The Maw). Pakty (Covenants) – potężne frakcje, które sprawują władzę nad poszczególnymi królestwami wchodzącymi w skład zaświatów – znalazły się na skraju przepaści i muszą walczyć o przetrwanie. A wszystko to z powodu tajemniczej suszy, za sprawą której ustał przepływ życiodajnej animy.

Kiedy pradawne, spętane onegdaj zło budzi się i zbiera siły, by rozerwać skuwające je kajdany, gracze muszą wytyczyć własny szlak przez niezbadane zakątki zaświatów, związać się z paktem, który najbardziej odpowiada ich własnym zasadom i celom – i ostatecznie przywrócić równowagę w Krainie Cieni.

Dodatek World of Warcraft: Shadowlands jest wypełniony po brzegi nową zawartością i bogactwem funkcji, dzięki którym gracze odkryją nieszablonowe sposoby na kształtowanie losów swoich bohaterów:

  • Eksploracja zaświatów Azeroth – Wyruszcie w zaświaty, gdzie na dusze czekają wspaniałe cuda, ale też przerażające koszmary. Puśćcie się galopem po promiennych polach Bastionu, zagubcie wśród strzelistych wież Revendreth i stańcie na rozdrożach wieczności w mieście Oribos. A to dopiero początek atrakcji.
  • Nierozerwalny pakt – Zawrzyjcie wieczne przymierze z jednym z czterech paktów sprawujących władzę nad Krainą Cieni. Każdy z nich ma własny wątek fabularny i zestaw mocy oraz niepowtarzalne elementy mechaniki gry, których może użyczyć nowym sojusznikom. Gracze mają do wyboru mężnych kyrian (Kyrian) z Bastionu, przebiegłych ventirów (Venthyr) z Revendreth, wojowniczych nekrowładców (Necrolords) z Maldraxxusu oraz strzegących reinkarnacji, tajemniczych i nieokiełznanych przedstawicieli nocnego baśnioludu (Night Fae) z Wszechkniei (Ardenweald).
  • Wspinaczka na Wieżę Potępionych –Torghast to znajdujące się w samym sercu Czeluści przeklęte więzienie dla dusz, w którym pod czujnym okiem okrutnego Nadzorcy (the Jailer) zamknięci są najwięksi złoczyńcy, jacy kiedykolwiek chodzili po Azeroth. Ten wiecznie zmieniający się obszar został zainspirowany gatunkiem roguelike. Gracze mogą podejmować się tego niezwykłego wyzwania w pojedynkę lub w grupie złożonej z maksymalnie pięciu osób. Śmiałkowie, którzy pokonają wszystkie przeszkody, zdobędą materiały, dzięki którym będą mogli tworzyć legendarny ekwipunek.
  • Zasilenie szeregów rycerzy śmierci – Bolvar Fordragon, niegdysiejszy paladyn, który przywdział koronę Króla Lisza, aby okiełznać potęgę Plagi, pragnie powołać nowych generałów swej nieumarłej armii. Ci elitarni wojownicy to właśnie rycerze śmierci. Teraz stać się nimi mogą również pandareni oraz przedstawiciele wszystkich sprzymierzonych ras. Kupno dodatku w przedsprzedaży zapewnia wczesny dostęp do tej funkcji.
  • I wiele więcej... – Czujne spojrzenie Nadzorcy będzie nękać graczy, którzy udadzą się do Czeluści. Bohaterowie Azeroth stworzą duchowe więzi (Soulbinds) z ważnymi postaciami z wybranego paktu, które udzielą im niepowtarzalnych mocy. Śmiałkowie przywrócą też dawny blask sanktuarium wybranego przez siebie paktu. Shadowlands to wydarzenie bez precedensu w całej historii World of Warcraft.

Przed premierą dodatku świat Azeroth zacznie odczuwać skutki czynów Sylwany. Stanie się tak podczas specjalnego, przedpremierowego wydarzenia w grze „Przebudzenie umarłych” (Death Rising). Gracze udadzą się w nim na zamarznięte pustkowia Lodowej Korony, gdzie rozdarta została zasłona między światami, a ponowne przebudzenie nieumarłej Plagi zwiastuje zagrożenie ze strony bardziej złowrogich sił.

Wydarzenie „Przebudzenie umarłych” wchodzi w skład obszernej aktualizacji gry poprzedzającej premierę dodatku (tzw. pre-patch). Ma ona na celu przygotowanie graczy do premiery Shadowlands i obejmuje również odświeżoną ścieżkę awansu bohaterów, która umożliwi bohaterom osiągnięcie nowego maksymalnego poziomu (50) przed rozpoczęciem przygody w Krainie Cieni.

Do gry trafi również nowy, epicki obszar wprowadzający dla nowych graczy w World of Warcraft – przeklęta Wyspa Wygnańców (Exile's Reach), a także różnorodne aktualizacje m.in. klas i umiejętności w ramach przygotowań do premiery dodatku.

Światowa premiera gry World of Warcraft: Shadowlands zaplanowana jest na 27 października 2020, na godz. 00:00 czasu polskiego. Ja przybędę, a Wy?

 

Wszystkich początkujących, jak i tych obeznanych ze światem World of Warcraft, zapraszamy na grupę World of Warcraft Polska, gdzie w doświadczonym gronie możecie omówić wszystkie bieżace zmiany i przygotować się do nowego contentu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze